Zabieg Fotona 4D – co trzeba wiedzieć?

Fotona 4D to innowacyjny zabieg, który wykonuje się przy użyciu lasera Nd-yag oraz Er-yag. W naszej klinice wykorzystujemy laser medyczny, który gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo oraz wysoką skuteczność zabiegu. Laserowy lifting twarzy jest kompleksowym zabiegiem, który składa się z czterech części: Endolifting, Frac3D, Piano oraz Superficial. Każda z nich zajmuje się po kolei poszczególnymi obszarami skóry na różnych głębokościach. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę. Kosmetolog przeprowadza niezwykle precyzyjny zabieg, który w konsekwencji sprawi, że skóra będzie zrewitalizowana, jędrna i pełna blasku.

Spis treści:

  • Jak działa zabieg Fotona 4D?
  • Cztery terapie laserowe
  • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Z wpisu dowiesz się, jak działa terapia laserem, jakie elementy składają się na całość zabiegu oraz jakie istnieją wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania.

Jak działa zabieg Fotona 4D?

Terapia to aż cztery procedury, które znajdują się w jednym, niezwykle skutecznym zabiegu. Decydując się na zabiegi laserowe, możesz mieć pewność,  że wykonują je doświadczeni specjaliści. Terapia laserem jest jednym ze szczytowych osiągnięć medycyny estetycznej. Zabieg Fotona 4D to połączenie aż czterech precyzyjnych etapów w jednym zabiegu, który gwarantuje poprawę elastyczności jędrności skóry, a także zniwelowanie wszelkich niedoskonałości jak np. zmarszczki w okolicy bruzd nosowo-wargowych. Stymuluje do produkcji włókien kolagenowych, zapewnia skuteczne odmładzanie i wiele więcej!

Cztery etapy

Na całość zabiegu Fotona 4D składają się aż cztery etapy. Pierwszym z nich jest endolifting, który rozpoczyna procedurę. Zabieg ten jest dość nietypowy, gdyż przeprowadza się go w jamie ustnej: po wewnetrznej stronie warg oraz policzków, które podgrzewa się delikatnie laserem Er:Yag. To właśnie to sprawia, że zostaje wzmożona produkcja kolagenu. Następuje wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki i zmarszczek wokół ust. Wzmacnia się dodatkowo elastyczność policzków.

Kolejny etap to Frac3D. Ten etap przechodzi z wnętrza jamy ustnej na skórę policzków. Ona także zostaje skutecznie pobudzona do produkcji kolagenu. Specjalista wykorzystuje innowacyjną technologię frakcjonowania 3D. Polega to na stworzeniu na skórze mikrouszkodzeń wizualnie przypominających siateczkę. W ten sposób aktywuje się naturalne mechanizmy regeneracji skóry oraz wytwarzania kolagenu. W efekcie skóra jest znacznie bardziej napięta.

Następnym etapem jest Piano. To głęboki termolifting. Skórę naświetla się laserem na głębokości 6 milimetrów. Ma to na celu znaczną poprawę jej kondycji. Termolifting wspomaga redukcję blizn potrądzikowych oraz pourazowych.

Ostatnią częścią jest Superfacial. Polega na zimnej ablacji Er:Yag. To niezwykle delikatny peeling laserowy, dzięki któremu możliwe jest zamknięcie porów skóry, zmniejszenie nierówności na skórze twarzy oraz skuteczne rozświetlenie. Cera zyskuje zdrowy, świeży wygląd.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu są drobne i głębokie zmarszczki, niskie zagęszczenie skóry, rozszerzone pory, brak jędrności i elastyczności skóry. Z kolei przeciwwskazaniami są: ciąża i okres karmienia piersią, przyjmowanie leków światłouczulających, padaczka, łuszczyca, choroby nowotworowe skóry, stany zapalne w obrębie skóry, otwarte bądź gojące się rany.

Polecane wpisy
woskowanie-nóg-a-depilacja-laseremdepilator-do-nóg-i-pach-czy-zabieg-depilacji-laserowej