Wampirzy lifting – czym jest mezoterapia składnikiem rewitalizującym?

Czy uważasz, że wampirzy lifting – brzmi groźnie? Nic bardziej mylnego! Mezoterapia składnikiem rewitalizującym to najbardziej naturalny zabieg medycyny estetycznej. Preparat do zabiegu zostaje pobrany z krwi pacjenta. Jest on nieoceniony w rewitalizacji i wspomaganiu regeneracji Twojej skóry. Składnik rewitalizujący, jak żadna inna substancja działa silnie stymulująco na komórki, nakłania je do szybszej wymiany oraz usprawnia ich pracę. Wszystko to za sprawą płytek krwi, które powodują fizjologiczne reakcje organizmu, a co za tym idzie szybsze gojenie się ran i prawidłową regenerację skóry.

Płytki krwi uwalniają zawarte w sobie płytkowe czynniki wzrostu, te z kolei odpowiedzialne są za stymulację procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek. Ponadto czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste, osteoblasty, firboblasty, jak również komórki śródbłonka i komórki naskórka.

Wprowadzony pod Twoją skórę składnik rewitalizujący doskonale pobudzi syntezę kolagenu, a także inicjuje i podtrzyma procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek.

Mezoterapia składnikiem rewitalizujacym – na czym polega zabieg?

Przed przystąpieniem do wykonania wampirzego liftingu, lekarz/pielęgniarka, w pierwszej kolejności przechodzi do pobrania krwi pacjenta. W zależności od okolicy, do której preparat ma zostać podany (może być nią twarz, szyja, dekolt, skóra głowy lub okolica oczu) pobiera się 1-2 ampułki krwi. Następnie tak pobraną krew należy odwirować i dodać odpowiedni odczynnik. Po przygotowaniu preparatu można przystąpić do jego podania. Odbywa się to na dwa sposoby: metodą stosowaną w mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria).

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort związany z delikatnymi ukłuciami igłą. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Najważniejsze jest to, by skóra była czysta oraz bez żadnych stanów zapalnych. Istotne jest również nawodnienie organizmu w dniu zabiegu – w tym celu zaleca się wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem.

Regeneracja skóry po mezoterapii składnikiem rewitalizującym

Regeneracja skóry po zabiegu osocza jest procesem długotrwałym i złożonym. Pełne rezultaty widoczne są po około 3 miesiącach, natomiast sam efekt utrzymuje się nawet do 24 miesięcy! Długość utrzymania ich zależy od wieku osoby, u której zabieg został wykonany. W celu utrzymania efektów regeneracji skóry mezoterapia  rekomenduje się serię 2-3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodnia.

Mezoterapia – jak są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii składnikiem rewitalizującym są:

  1. ciąża lub karmienie piersią,
  2. menstruacja,
  3. niektóre choroby skóry,
  4. choroby krwi oraz choroby wirusowe.

W celu wykluczenia przeciwwskazań, niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem (w zależności od tego, kto będzie wykonywał zabieg).Dręczy Cię brak napięcia, suchość skóry lub niejednolitego koloryt ?

A może zmagasz się z drobnymi zmarszczkami, bliznami lub workami/cieniami pod oczami? Jeśli na któreś z pytań chociaż raz odpowiedziałaś „TAK” – to zabieg właśnie dla Ciebie!

Polecane wpisy
zabiegi - fotoodmładzaniazadbaj o skórę zimą