Usuwanie cellulitu – jak skutecznie usunąć cellulit?

„Pomarańczowa skórka? Mnie to nie dotyczy” – takie słowa może wypowiedzieć tylko 5-10% kobiet na świecie. Dla pozostałych Pań skóra o nierównomiernej, grudkowatej powierzchni występująca w rejonach ud i brzucha, to codzienny, nieestetyczny dodatek.

Taki wygląd spowodowany jest występowaniem w skórze skłonnej do cellulitu przegród tkanki łącznej o niejednolitej grubości. Pomiędzy cieńszymi przegrodami występują luźne i grudkowate obrzęki. Są one związane z nieprawidłowościami w zakresie mikrokrążenia krwi i limfy w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

Na czym polega zabieg usuwania cellulitu?

Najbardziej skuteczną metodą usuwania skórki pomarańczowej jest zabieg karboksyterapii. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu skóry czystym dwutlenkiem węgla, za pomocą specjalnego urządzenia do mikroiniekcji.
Zabieg karboksyterapii daje szybkie, a przede wszystkim trwałe efekty. Dzięki stymulacji procesów zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w skórze, a także rozbudowie sieci naczyń krwionośnych znacznej poprawie ulega kondycja skóry.

Dzięki karboksyterapii mamy możliwość ingerencji w naszą tkankę tłuszczową. Najlepsze efekty można zaobserwować po wykonaniu całej serii zabiegów. Na jedną pełną serię składa się 6 zabiegów, w odstępach 7-14 dni.

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii

Przeciwwskazaniem do zabiegu karboksyterapii są głównie:

  • epilepsja
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • zażywanie niektórych leków
  • przebyty zawał serca

W celu wyeliminowania poprzednio wymienionych przeciwwskazań niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem. Od niedawna możliwe jest również stosowanie preparatów Lipolax VL oraz Lipolax +. Formuła preparatów powoduje natychmiastowe rozpuszczenie tkanki tłuszczowej (lipolizę). Lipoliza to nic innego jak nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na iniekcyjnym podaniu substancji czynnych powodujących rozpuszczenie komórki tłuszczowej. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. W efekcie zabiegowym nadmiar nagromadzonej tkanki zanika, a obwód miejsca zabiegowego widocznie maleje.

Mezoterapia lipolityczna a cellulit

Zaledwie po jednym zabiegu mezoterapii lipolitycznej  możesz pozbyć się niechcianego cellulitu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą 3 zabiegi. Jeżeli jednak tkanka jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być większa. Powtórzenie serii zabiegowej pogłębi i utrwali efekt uzyskany podczas terapii.
Przeciwwskazania do zabiegu lipolitycznego są podobne jak do karboksyterapii i musi wykluczyć je kosmetolog.

Z cellulitem nie musimy zmagać się do końca życia. Jak widać jest wiele skutecznych sposobów na jego redukcję lub całkowite pozbycie się. Jeśli nie wiesz jaki zabieg wybrać, nasi kosmetolodzy na pewno pomogą Ci w dobrze odpowiedniego zabiegu.

Polecane wpisy
wypadanie-włosówzabiegi - fotoodmładzania