Terapia dwutlenkiem węgla efekty

Zabieg karboksyterapii, czyli terapii dwutlenkiem węgla, cieszy się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem karboksyterapia jest doskonałą metodą na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu czy poprawę kondycji włosów. Jeden zabieg – szereg zastosowań! Terapia będzie również skutecznym ratunkiem dla skóry. Jak jeszcze może nam pomóc dwutlenek węgla, jeśli chodzi o poprawę wyglądu?

Spis treści:

  • Karboksyterapia w medycynie estetycznej
  • Na co pomaga karboksyterapia?

Z wpisu dowiesz się, na jakie efekty można liczyć, decydując się na karboksyterapię oraz kiedy warto zdecydować się na tego typu zabiegi.

Karboksyterapia w estetycznej medycynie

Karboksyterapia opiera się na wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla podskórnie. Aplikację wykonuje się przy użyciu specjalistycznej aparatury. Dzięki niej możliwe jest odpowiednie regulowanie przepływu CO2 i równomierne jego rozprowadzenie pod skórą. Zabieg jest wysoce precyzyjny i skuteczny. Co istotne, jest bezbolesny. W karboksyterapii wykorzystuje się cienkie igły.

Bardzo często terapię CO2 stosuje się na worki pod oczami oraz cienie. Zabieg karboksyterapii skutecznie redukuje ten problem. Efektem jest odświeżone spojrzenie, młodszy wygląd i zdrowsza cera. CO2 skutecznie stymuluje naczynia krwionośne, a także pomaga w tworzeniu nowych. Miejsca poddawane terapii pozwalają na znacznie lepszy przepływ krwi, dostarczane są im odpowiednie substancje odżywcze.

Na co pomaga karboksyterapia?

Oprócz wyżej wymienionych problemów, karboksyterapię można również zastosować na rozstępy. Jak wskazują wyniki badań klinicznych, zabieg ten umożliwia na redukcję rozstępów nawet do 97%. Co ciekawe, sprawdza się zarówno na nowe rozstępy, jak i te, które są już w fazie zanikowej. CO2 wprowadza się bezpośrednio w uszkodzoną skórę rozstępów. Wykazuje on działanie stymulujące na produkcję elastyny i kolagenu.

Czy karboksyterapia jest skuteczna? Należy podkreślić, że skuteczność zabiegów z wykorzystaniem CO2 jest zależna od kilku czynników. Niekiedy trzeba powtórzyć zabieg kilkukrotnie.

Trudniejsze przypadki, jak leczenie rozstępów, usuwanie zmarszczek, likwidacja worków i cieni może wymagać większej liczby wizyt w salonie. Przeważnie wykonuje się kilka zabiegów w odstępach co około 1-2 tygodnie. Liczbę zabiegów ustala się indywidualnie z kosmetologiem indywidualnie dla każdego pacjenta.

Efekty karboksyterapii są jednak bardzo zadowalające. Zabiegi pozytywnie wpływają na rozwiązanie najróżniejszych problemów skórnych. CO2 redukuje cellulit, skóra staje się bardziej jędrna, napięta, znikają rozstępy, poprawia się kondycja kosmyków, redukujemy tkankę tłuszczową. Zanim poddamy się zabiegowi, trzeba udać się na konsultację. Mówimy kosmetologowi, czego oczekujemy od danej usługi, aby wspólnie uzyskać pożądane rezultaty.

Polecane wpisy
ile-kosztuje-zamykanie-naczynek-na-nogachpeeling-laserowy-efekty