Sposoby na odmłodzenie twarzy, szyi i dekoltu

Skóra twarzy, szyi i dekoltu jest niezwykle cienka i wrażliwa. To właśnie w tych okolicach najczęściej pojawiają się pierwsze widoczne oznaki starzenia skóry. Regularna pielęgnacja, prawidłowe oczyszczanie oraz solidne nawilżenie skóry na szyi to najważniejsze kroki do zahamowania procesów starzenia. Utrata gęstości skóry, powstawanie przebarwień i bruzd – to najczęstsze efekty widoczne na szyi i dekolcie. Nie tylko codzienna, staranna pielęgnacja jest w stanie przywrócić skórze świeży wygląd. Nowoczesne i bezpieczne metody odmładzania które są dostępne w naszej klinice, pozwolą na dłużej zachować gładką i jędrną skórę twarzy i dekoltu. Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomagają na odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Dermapen
  • Karboksyterapia
  • Mezoterapia igłowa

We wpisie przeczytasz jakie zabiegi z zakresu kosmetologii najlepiej sprawdzą się jeżeli pragniesz odmłodzić swoją skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Dermapen

Dermapen to zabieg medycyny estetycznej, który polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry przy użyciu 12 cienkich igieł, które podają pod jej powierzchnię substancje czynne, skomponowane indywidualnie dla klienta. Substancje te wnikają głęboko pod skórę, przynosząc szereg pozytywnych efektów. Pobudza skórę do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Głębokość nakłuć jest regulowana w zależności od efektów jakie klient chce osiągnąć. Za pomocą dermapenu można skutecznie spłycić zmarszczki na cienkiej skórze twarzy i szyi, pozbyć się blizn i znamion oraz zniwelować widoczne na skórze pory. Zabieg świetnie działa na wzmocnienie elastyczności zwiotczałej skóry. To również idealne rozwiązanie na rozświetlenie skóry.

Karboksyterapia

Ten tajemniczo brzmiący zabieg medycyny odbywa się przy użyciu czystego dwutlenku węgla. Małe dawki dwutlenku węgla są wstrzykiwane w obszar twarzy, szyi i dekoltu, dając szybkie i co najistotniejsze – trwałe efekty! Zabieg karboksyterapii skutecznie stymuluje procesy wytwarzania kolagenu w skórze i wpływa na rozbudowę naczyń krwionośnych. Powoduje to pełną regenerację skóry we wszystkich jej warstwach. Zabieg jest szczególnie dedykowany dla osób, które zmagają się ze zmarszczkami skóry szyi i dekoltu, utratą owalu twarzy, cieniami pod oczami czy poszarzałą cerą. Karboksyterapia świetnie wpływa także na nawilżenie i napięcie skóry twarzy, powodując jej widoczne odmłodzenie. Daje doskonałe i trwałe efekty, porównywalne czasami do tych, jakie osiąga się za pomocą zabiegów operacyjnych. Pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu.

Mezoterapia igłowa

Co jeszcze oferuje medycyna estetyczna? Zabieg inaczej nazywany ‘wampirzym liftingiem’ czyli mezoterapia igłowa, wykorzystuje substancje rewitalizujące do odnowy naskórka. To zabieg który ma na celu dostarczenie pod skórę substancji głęboko nawilżających i regenerujących. Polega na nakłuwaniu skóry za pomocą bardzo cienkiej igły i wstrzykiwanie koktajlu substancji regenerujących naskórek. Można go wykonywać na prawie każdym obszarze ciała lecz rewelacyjne efekty, daje właśnie w okolicy twarzy szyi i dekoltu. Przede wszystkim zabieg pomaga spłycać zmarszczki występujące na delikatnej skórze, regeneruje skórę oraz niweluje wszelkie niedoskonałości w postaci przebarwień czy blizn. Dzięki działaniu koktajlu skóra napina się się i zagęszcza, a efekty starzenia stają się niewidoczne. Dla osiągnięcia najlepszych efektów, zaleca się zastosowanie kilku zabiegów mezoterapii igłowej.

Polecane wpisy