Skuteczność depilacji laserowej

Choć to stosunkowo nowa metoda depilacji, wiele osób przekonało się o fantastycznych efektach depilacji laserowej. Do zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęt, choć obecnie najlepszy jest laser LightSheer Duet, którego używamy w klinice. Jest on najbardziej efektywny i komfortowy w czasie trwania zabiegu. Depilacja laserowa, choć wiąże się z wyższymi kosztami, raz na zawsze pozwala nam pozbyć się niechcianych włosów. Jednak skuteczność depilacji laserowej często podlega dyskusji dlaczego? Sprawdźmy!

Spis treści:

  • Jak przygotować się do zabiegu?
  • Ile zabiegów należy wykonać?
  • Efekty depilacji

Z tego wpisu dowiesz się, jak przygotować się do zabiegu, jak dbać o skórę po depilacji, ile zabiegów należy wykonać oraz jakie są efekty i czy zabieg jest skuteczny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Niestety depilacja laserowa nie jest zabiegiem, któremu możemy poddać się z dnia na dzień. Trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować. Najważniejsze jest to, by 4 tygodnie przed depilacją laserową się nie opalać, skóra nie może być podrażniona, a kontrast między włosami i skórą musi być jak największy. Od 4 do 8 tygodni przed zabiegiem unikamy także innych metod depilacja, by włosy było silne. Na 2-4 tygodnie przed odstawiamy także wszelkie leki i zioła światłouczulające. Zastosowanie się do tych porad pozwoli nam na lepsze efekty po serii zabiegów oraz unikniemy niepożądanych przebarwień. Głowica podczas zabiegu depilacji laserowej wydziela kontrolowaną wiązkę światła, która przenika przez skórę, po czym pochłaniania jest przez melaninę. W ten sposób powstała energia cieplna niszczy cebulki włosa, który już nie odrasta. Zabieg trzeba powtarzać, głównie ze względu na to, że włosy nie rosną równomiernie, a światło lasera oddziałuje tylko na te w fazie wzrostu. Depilację wykonuje się zazwyczaj w odstępach kilkutygodniowych.

Ile zabiegów należy wykonać?

Na depilację laserową należy decydować się z uzgodnioną częstotliwością. Optymalny czas między zabiegami to od 8 do 12 tygodni, a ten czas powinien być regularny. Pozbycie się nadmiernego owłosienia szacowane jest na około 6 zabiegów, jednak już po pierwszym mogą być widoczne efekty. Ostateczna ilość zależy od indywidualnych cech.

Efekty depilacji

Depilacja laserowa jest skuteczna. Najefektywniejsza depilacja jest przy włosach ciemnych i grubych. Efekt depilacji laserowej jest trwały, włosów więc pozbywamy się na stałe.Najwyższą skuteczność dają nowoczesne urządzenia jak laser LightSheer Duet, który także nie powoduje dyskomfortu w czasie depilacji.

Polecane wpisy
Jaki laser do depilacji laserowej?ile-zabiegow-depilacji-laserowej-trzeba-wykonac