Resurfacing twarzy – dla kogo jest przeznaczony?

Z biegiem czasu pojawiają się niechciane problemy, związane ze stanem naszej skóry. Staje się ona mniej elstyczna, obwisła, pojawiają się coraz głębsze zmarszczki. Czujemy się ze sobą gorzej, spada nasze poczucie wartości. Chcielibyśmy na trochę dłużej zatrzymać czas. Czy jest zabieg który pomoże walczyć z wieloma efektami starzenia jednocześnie? Tak! Do takich kompleksowych zabiegów należy resurfacing twarzy. 

Spis treści:

 • Dla kogo jest przeznaczony resurfacing twarzy?
 • Resurfacing twarzy – jak wygląda?
 • Resurfacing twarzy – efekty

Z wpisu dowiesz się dla kogo dedykowany jest kompleksowy zabieg resurfacingu twarzy, na czym polega i jak wygląda jego przebieg. Dowiesz się też, jakich efektów możesz się spodziewać po zakończonym zabiegu.

Dla kogo jest przeznaczony resurfacing twarzy?

Resurfacing twarzy jest polecany szczególnie dla osób, które skarżą się na utratę jędrności skóry twarzy. Wskazaniem jest także nieregularna struktura tkanki skórnej, liczne przebarwienia, blizny potrądzikowe czy zmarszczki. Zabieg rozwiązuje także problem ziemistej cery, pozbawionej blasku. Resurfacing to idealny sposób na młodą skórę bez zmian rysów twarzy i jej mimiki. Jest łagodniejszy oraz bezpieczniejszy niż botoks i wypełniacze. Oczywiście przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, w celu opracowania dopasowanego planu naprawczego skóry.

Resurfacing twarzy – jak wygląda?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Pacjent otrzymuje specjalne okulary ochronne, chroniące przed promieniowaniem lasera. Następnie przykłada się do powierzchni skóry głowicę lasera, która zaczyna emitować impulsy. Najpierw wykonuje się test aby częstotliwość i głębokość impulsów była precyzyjnie dopasowana do pacjenta. Wiązka lasera powoduje wyparowanie wody z wierzchniej warstwy skóry, co pacjent odczuwa jako lekkie pieczenie lub szczypanie. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest technologia chłodzenia, aby ewentualny dyskomfort wykluczyć do minimum. Czas zabiegu jest uzależniony od wielkości obszaru skóry i głębokości zmian. 

Resurfacing twarzy – efekty

Pozytywne działanie resurfacingu, jest dostrzegalne już po pierwszym zabiegu. Skóra stopniowo staje się miękka i elastyczna a przebarwienia blakną. Zaleca się wykonanie zabiegu w kilku seriach, aby utrwalić i pogłębić efekty.
Zaobserwujesz:

 • usunięcie popękanych naczynek
 • usunięcie blizn potrądzikowych
 • zlikwidowanie przebarwień
 • odzyskanie jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • redukcję zmarszczek
 • wygładzenie cery i jej kolorytu
 • poprawę owalu twarzy
 • promienistą cerę

Po zabiegu pieczenie może się nasilić, do 2 godzin po nim skóra może piec jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Jest to normalny skutek mikrouszkodzeń, powstałych w trakcie działania wiązki lasera. Zaczerwienie twarzy utrzymuje się do 5-7 dni po zabiegu, ponieważ podczas działania wiązki światła lasera, dochodzi do głębokiej penetracji skóry. Procesowi regeneracji naskórka towarzyszy brązowienie skóry i jej natychmiastowe łuszczenie. Nie jest ono bolesne – jest to naturalny proces usuwania martwego naskórka. W czasie rekonwalescencji należy stosować łagodne substancje nawilżające oraz należy ograniczyć eksponowanie twarzy na słońce.

Polecane wpisy
Peeling laserowy – przeciwwskazania, zaleceniaDepilatory domowe a profesjonalne lasery diodowe