Popularne mity na temat depilacji laserowej

Pomimo, iż depilacja laserowa należy do najpopularniejszego zabiegu medycyny estetycznej, nadal możemy się natknąć na pewne mylne opinie na jej temat. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące depilacji, a swoją decyzje o jej rozpoczęciu poprzeć prawdziwymi informacjami. Oto popularne mity na temat depilacji laserowej.

Spis treści:

  • Popularne mity na temat depilacji laserowej

We wpisie przeczytasz, jakie są najpopularniejsze mity na temat depilacji laserowej.

Depilacja laserowa jest szkodliwa

Zabieg depilacji laserowej jest uznawany za całkowicie bezpieczny. Światło wiązki lasera oddziałuje jedynie na mieszek włosa i na jego cebulkę, pozostawiając tkankę dookoła niego w nienaruszonym stanie. Depilacja jest na tyle bezpieczna, że może być stosowana nawet w najbardziej delikatnych miejscach na ciele, jak pachy, okolice bikini czy niektóre obszary twarzy.

Depilacja laserowa jest bolesna

Odczuwanie bólu jest kwestią niezwykle indywidualną, ponieważ każdy pacjent posiada inny próg bólu. Depilacja laserem dla jednego pacjenta może być bolesna a dla innego całkowicie bezbolesna. Aby maksymalnie zmniejszyć dyskomfort spowodowany działaniem lasera, stosuje się dodatkowe, miejscowe chłodzenie specjalnymi okładami.

Depilacja laserowa daje trwałe efekty już po pierwszym zabiegu

Jest to kwestia uzależniona ściśle od wyglądu, grubości i pigmentacji włosków pacjenta. Tempo wzrostu włosków na ciele człowieka jest zróżnicowane, dlatego parametry lasera są dopasowane indywidualnie do każdego pacjenta, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Aby trwale usunąć owłosienie z wybranej partii ciała należy poddać się zabiegowi kilkukrotnie, ponieważ laser nie działa na włoski w fazie przejściowej ani w fazie spoczynku. Przeważnie jest to około 5-6 zabiegów.

Wszystkie lasery do depilacji dają taki sam efekt

Lasery różnią się między sobą skutecznością i mocą działania, co jest uzależnione od długości fal emitowanych przez urządzenie, czasu przebiegu impulsu, czy średnicy promieniowania światła na skórę. Na rynku są dostępne urządzenia, których skuteczność waha się aż miedzy 30-98% skuteczności! Znaczenie ma także wielkość urządzenia oraz poziom zaawansowania jego obsługi. Lasery do domowej depilacji będą z pewnością przynosiły gorsze efekty, niż profesjonalne lasery obsługiwane przez kosmetologa w renomowanej klinice.

Depilację można przeprowadzić w dowolnym czasie

Do depilacji należy się specjalnie przygotować z wyprzedzeniem minimum 4 tygodni. Wszelkie zalecenia dotyczące przygotowań, otrzymuje się na konsultacji w wybranej klinice. Na obszarze skóry, który ma być poddany depilacji laserowej, należy zrezygnować z depilacji (pęsetą, woskiem), a bezpośrednio przed zabiegiem trzeba go dokładnie ogolić. Należy także unikać wystawiania skóry na promieniowanie słoneczne, zrezygnować z opalania, solarium i stosowania balsamów brązujących. Zabieg najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, kiedy łatwiej jest unikać promieni słonecznych, mogących podrażniać obszar skóry po zabiegu.

Polecane wpisy