Popularne mity na temat depilacji laserowej cz.II

Depilacja laserowa to jeden z najchętniej i najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych – zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Wzrost popularności depilacji laserowej niesie za sobą przekazywanie wielu nieprawdziwych informacji związanych z zabiegiem. Na tworzenie się mitów niewątpliwy wpływ ma fakt, iż na rynku są dostępne różne modele urządzeń do depilacji, różniące się między sobą działaniem i efektywnością. Jakie są najpopularniejsze mity na temat depilacji laserowej? Odpowiadamy.

Wrastające włoski są przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej

Depilacja laserem LightSheer działa tak samo skutecznie na włoski rosnące w sposób prawidłowy, jak i na włoski wrastają pod skórę. Zabieg jest wręcz wskazany dla pacjentek, które borykają się z uciążliwymi, wrastającymi włoskami, ponieważ likwiduje przyczynę problemu i na stałe likwiduje cebulkę włosa.

Jeżeli wrośnięty włosek znajduje się pod skórą, nie ma konieczności usuwania go – o ile nie wystąpił stan zapalny mieszka włosowego. Światło wiązki lasera dotrze do włoska znajdującego się pod skórą i zadziała na znajdującą się w nim melaninę.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania

Do zabiegu depilacji laserowej należy odpowiednio się przygotować, aby efekty zabiegu były jak najlepsze, a sam jego przebieg jak najmniej bolesny. Nie są to uciążliwe przygotowania jednak wymagają odpowiedniego wyprzedzenia czasowego.

Zaleca się rezygnację z następujących form depilacji obszaru poddawanego zabiegowi – kremem, pęsetą, woskiem czy depilatorem elektrycznym. Na dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić miejsce depilacji za pomocą maszynki jednorazowej.

Depilacja laserowa długo trwa

Długość trwania zabiegu jest uzależniona od wielkości obszaru ciała, który jest poddawany laserowej depilacji.

Ilość czasu jest także współmierna do ilości oraz rodzaju owłosienia pacjenta. Obszarem, który będzie wymagał dłuższego trwania zabiegu są łydki i uda – depilacja nóg będzie trwała około godziny. Depilacja pach zajmie około 20 minut, depilacja okolic bikini około 30 minut.

Możliwe jest usunięcie tylko ciemnych włosów

Depilacja jasnego owłosienia jest możliwa, jednak wymaga większej ilości zabiegów. Jasne włosy nie absorbują tak dobrze energii cieplnej lasera, jak włosy o ciemnej pigmentacji. Dlatego włosy blond lub rude, mogą oporniej poddawać się działaniu lasera i w efekcie zabieg nie będzie tak wysoce skuteczny, jak w przypadku usuwania ciemnych włosów.

Po zabiegu można się opalać

Tak jak przed zabiegiem, także po depilacji laserowej nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Może to powodować podrażnienie oraz zaczerwienienie skóry. Opalania powinno unikać się co najmniej przez 4 tygodnie po zabiegu.

Na skórę należy stosować preparaty nawilżające i regenerujące skórę, zawierające filtry przeciwsłoneczne o odpowiedniej mocy. Istotne jest, aby po każdym wykonanym zabiegu utrzymywać skórę nawilżoną, aby nie pojawiały się podrażnienia i przesuszenie skóry, które mogą powodować dyskomfort.

Depilację laserem należy powtarzać

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu depilacji laserowej pacjent zostaje skierowany na konsultację kosmetologiczną. W ramach konsultacji zostanie opracowany szczegółowy plan kuracji, ilość zabiegów oraz ich częstotliwość.

  • Dokładnej ocenie zostanie poddana kondycja skóry oraz włosów pacjenta. Na jej podstawie dobiera się moc oraz długość fal lasera tak, aby zabiegi trwały jak najkrócej i były jak najbardziej efektywne.
  • Jeżeli opracowany plan depilacji zostanie dokładnie zrealizowany przez pacjenta, efekty depilacji będa długotrwałe.

Depilacja laserowa nie jest przeznaczona dla osób z wrażliwą skórą

Osoby posiadające delikatną i skłonną do podrażnień skórę powinny przywiązać większą uwagę do jakości sprzętu jakim będzie wykonywana depilacja, lecz nie muszą całkowicie z niej rezygnować. Stosowany w naszej klinice laser do depilacji Light Sheer Duet High Speed jest laserem najnowszej generacji, posiadającym certyfikat medyczny.

Technologia High Speed dzięki metodzie zasysania skóry umożliwia efektywną depilację włosów, a wykorzystanie zasysania próżniowego podnosi komfort zabiegu.

System schładzania ChillTip także przyczynia się do mniejszego odczuwania dyskomfortu podczas zabiegu. Sprawia to, że nawet osoby z wrażliwe na ból i posiadające wrażliwą skórę mogą bez obaw poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

Polecane wpisy