Pieprzyki w miejscu depilacji laserowej

Trwała depilacja laserowa, to niezwykle popularny sposób na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Mimo nowoczesnej technologii depilacji laserowej – która jest obecna na rynku od wielu lat – wciąż krąży kilka mitów na jej temat. Nowoczesne lasery takie jak LightSheer Duet pozwalają na skuteczną depilację, nawet najwrażliwszych miejsc na ciele – bez żadnych skutków ubocznych. Jednak pierwsze lasery do depilacji, nie były tak zaawansowane technologicznie. Niektórzy pacjenci zadają pytanie: czy znamiona i pieprzyki uniemożliwiają depilację laserową? Rozwiewamy wątpliwości.

 

Spis treści:

  • Czym są pieprzyki?
  • Czy znamiona i pieprzyki uniemożliwiają depilację laserową?
  • Jak wygląda zabieg depilacji w wypadku posiadania pieprzyków?

We wpisie dowiesz się, czy znamiona i pieprzyki są przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej oraz przeczytasz, jak wygląda zabieg depilacji w wypadku gdy pacjent posiada pieprzyki. 

 

Czym są pieprzyki?

Pieprzyki są to znamiona barwnikowe, powstające z szybko namnażających się melanocytów. Wyróżniamy znamiona wrodzone, nabyte, złożone i łączące. Aby dokładnie zdiagnozować znamię lub pieprzyk, należy udać się do dermatologa. To niezwykle istotne, ponieważ mogą one przybierać różne postacie – nie tylko popularnych brązowych, punktowych pieprzyków na ciele. Lekarz bada znamię tzn. dermatoskopem, obserwuje i ocenia precyzyjnie jego strukturę: w warstwie naskórka, w granicy skórno-naskórkowej oraz w górnej warstwy skóry właściwej. Jest to niezwykle ważne aby badać wszelkiego rodzaju pieprzyki i znamiona. Należy wykluczyć pojawienie się czerniaka czyli złośliwej zmiany skórnej. 

 

Czy znamiona i pieprzyki uniemożliwiają depilację laserową?

Znamiona i pieprzyki nie stanowią przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej, jednak wymagają szczególnej ochrony przed działaniem wiązki lasera. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z kosmetologiem i zgłoszenie wszelkich wątpliwości, dotyczących występujących na ciele przebarwień skórnych. Kosmetolog zapozna pacjenta ze sposobami zabezpieczenia pieprzyków i znamion oraz wyjaśni postępowanie przed i po zabiegu, związane z pieprzykami. Pacjent otrzyma także szczegółowe informacje dotyczące depilacji laserowej. Jeżeli posiadasz wiele pieprzyków na obszarze ciała, który chcesz poddać depilacji laserowej – nie dyskwalifikuje cię to do zabiegu. W takich przypadkach często kosmetologowie decydują się na dodatkową konsultację dermatologiczną dla pacjenta. 

 

Jak wygląda zabieg depilacji w wypadku posiadania pieprzyków?

Pieprzyk i inne znamiona skórne zamalowuje się specjalną kredką, która zabezpiecza pieprzyk przed działaniem lasera. Niewskazana jest depilacja włosków wyrastających z samych pieprzyków – powinny być one wyłącznie podcinane. Tym bardziej nie powinno poddawać się ich cebulek działaniu lasera. Aby zachować najwyższe bezpieczeństwo pacjenta i uniknąć ewentualnych konsekwencji zdrowotnych, pieprzyki takie są zabezpieczane przed światłem lasera. Sam zabieg depilacji laserowej będzie przeprowadzony z największą uwagą i precyzją, aby zagwarantować maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa pacjenta.

Polecane wpisy