Pękające naczynka – czyli jak skutecznie pozbyć się pękających naczynek

Jednym z najbardziej popularnych defektów kosmetycznych, trapiących zarówno kobiety jak i mężczyzn, są tzw. „pajączki”, czyli pękające naczynka. Mogą one występować na różnych obszarach ciała, natomiast te sprawiające największe problemy estetyczne, zlokalizowane są głównie w okolicach twarzy.

Pajączki, o których mowa wyżej, to nic innego jak rozszerzone naczynia krwionośne. Najczęściej występują w formie pojedynczych nici, zwanych teleangiektazjami. Mogą także przybierać formy sieci naczyń, przypominających gwiazdę. Nieleczone skutecznie naczynia mogą być przyczyną powstawania trądziku różowatego. Jak pewnie wiecie trądzik różowaty to zmiana, które nie niesie za sobą wyłącznie mankamentu estetycznego. Osoby borykające się z trądzikiem różowatym, często odczuwają pieczenie twarzy oraz opuchnięcie. Jest to ogromny dyskomfort, szczególnie dla osób starszych, u których ten rodzaj rozszerzonych naczyń często powstaje w ogromnej ilości.

W jaki sposób usunąć pękające naczynka 


Na rynku dostępnych jest wiele metod walki z pajączkami. Różnego rodzaju kremy, maści.. ale czy są one na pewno skuteczne? Okazuje się, że nie. Ani maści, ani kremy nie działają efektywnie na naczynia. Mogą jedynie wspomóc ich uszczelnianie ale nie usuną ich na stałe.

Jest jednak na nie sposób! Laserowe usuwanie naczyń krwionośnych to innowacyjna metoda, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można pozbyć się niechcianych pajączków. Zastanawiacie się na pewno, dlaczego to właśnie laser jest tą właściwą drogą i dlaczego właśnie on jest przez nas rekomendowany.


Wspomniane wyżej kremy oraz maści są powierzchownymi metodami, które w żaden sposób nie są w stanie zamknąć już pękniętego naczynia. Produkty kosmetyczne lub farmakologiczne, na pewno nie będą walczyć z problemem,  mogą jedynie wzmocnić naczynia. W przeciwieństwie do medykamentów, laser dociera do głębokich warstw skóry, a jego wiązka skutecznie zamyka pęknięte naczynia krwionośne.

Dzieje się tak, dzięki absorpcji światła lasera przez barwnik – hemoglobinę oraz zamienienia go w energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki zostaje odparowywana woda, dzięki temu  wewnątrz pozostają tylko suche części (ściany naczyń), które w następstwie zapadają się. Oczywiście mimo ogromnej skuteczności lasera niezbędne jest powtórzenie zabiegów. Ilość zabiegów to kwestia indywidualna. Rekomenduje się wykonanie minimum 3 zabiegów, powtórzonych w odstępach około 4 – 6 tygodni.

Pękające naczynka – profilaktyka w walce z pękającymi naczynkami 

Oczywiście warto kierować się zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”. W związku z tym, zachęcamy do odpowiedniej pielęgnacji skóry, przede wszystkim tej ze skłonnością do pękania naczyń. Warto świadomie unikać czynników, które przyczyniają się do powiększania problemu. Są nimi przede wszystkim duże wahania temperatury, nadmierna ekspozycja na słońcu(jest to jeden z powodów, dla którego tak istotne jest stosowanie kremów z filtrem UV), korzystanie z solarium, różnego rodzaju urazy oraz stany zapalne, nadmierne tarcie skóry, stosowanie niektórych sterydów/leków miejscowo na skórę oraz duża wilgotność.

Polecane wpisy
likwidowanie-rozstępów-po-ciążyzabiegi-mezoterapii-igłowej-osocza-bogatopłytkowego