Niedoskonałości powstałe od noszenia maseczki – jak sobie z nimi poradzić?

Coraz więcej osób obserwuje u siebie pojawienie się wyprysków lub zaostrzonego stanu trądzikowego spowodowanego noszeniem maski ochronnej. Dotyczy to także użytkowników maseczek ochronnych, których cera przed wybuchem pandemii znajdowała się w idealnej kondycji. Ciepło i wilgoć, które gromadzi się pod powierzchnią maski, tworzy idealne warunki do namnażania się bakterii i drobnoustrojów, których obecność powoduje podrażnienia skóry i wypryski. Jak rodzić sobie z niedoskonałościami powstałymi od noszenia maseczki? Jakie zabiegi pomogą się z nimi uporać? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • ‘Maskne’ – trądzik od maseczki
  • Jak poprawnie nosić maskę?
  • Jak leczyć powstałe niedoskonałości?

We wpisie dowiesz się, czym charakteryzuje się trądzik powstały od maseczki, jak poprawnie należy nosić maskę, aby uniknąć powstawania niedoskonałości oraz jak skutecznie leczyć powstałe wypryski.

‘Maskne’ – trądzik od maseczki

Do najczęstszych efektów ubocznych noszenia maseczki, można zaliczyć stan zapalny skóry, otarcia od materiału, czy zaczerwienienia. Pod maską – niezależnie czy jednorazową czy wielorazową – panuje wysoka wilgoć oraz ciepło, które sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów i bakterii na powierzchni skóry. Tkanina maski utrudnia skórze oddychanie i swobodny dostęp do powietrza, co powoduje zatykanie porów i powstawanie wyprysków. Występowanie trądziku można zaobserwować najczęściej na linii żuchwy, brodzie, policzkach i nosie. Rezygnacja z codziennego noszenia maseczki nie jest możliwa, jednak można zastosować pewne kroki, aby zapobiec powstawaniu niedoskonałości. Osłabiona kondycja skóry jest idealną bazą do powstawania wyprysków od maseczki. Przede wszystkim należy skupić się na wzmożonej codziennej pielęgnacji za pomocą kosmetyków przeznaczonych do naszego typu cery oraz unikać codziennego nakładania mocnego makijażu, który dodatkowo zatyka pory. Należy za to stosować lekkie kremy BB i CC, które mają lżejszą formułę. Warto również skorzystać z profesjonalnych zabiegów oczyszczających, oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej.

Jak poprawnie nosić maskę?

Aby lepiej radzić sobie z dyskomfortem spowodowanym przez noszenie maseczki należy stosować się do kilku zasad. Maskę nośmy tylko w tych sytuacjach, które bezwzględnie tego wymagają. Jeżeli jesteśmy na zewnątrz i nie mamy styczności z drugą osobą nawet przez krótki czas, warto ściągnąć maseczkę i pozwolić skórze oddychać. Często wietrzmy pomieszczenia oraz wnętrze samochodu, w których przebywamy.

Jak leczyć powstałe niedoskonałości?

Jeżeli na twojej twarzy pojawiły się niedoskonałości spowodowane noszeniem maseczki, warto skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych oraz profesjonalnego oczyszczania skóry twarzy. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi takie jak peeling chemiczny, mezoterapia igłowa, czy resurfacing. Powodują one szybką regenerację naskórka i pobudzają namnażanie włókien kolagenowych w skórze. Jeśli powstałe wypryski zdążyły już pozostawić po sobie nieestetyczne przebarwienia, należy przeprowadzić wysoce skuteczny zabieg laserowego usuwania przebarwień lub fotoodmładzania. Laseroterapia jest szczególnie polecana ze względu na bezpieczną i komfortową formę zabiegu oraz wielopłaszczyznowe działanie.

Polecane wpisy