Na czym polega lifting bez skalpela?

Istnieje wiele sposobów na przywrócenie młodego wyglądu twarzy, widoczne jej odmłodzenie i ujędrnienie. Chirurgiczny lifting twarzy to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, dający najlepsze efekty – niestety jest to jednocześnie metoda najbardziej inwazyjna. Czy te efekty da się uzyskać bez chirurgicznej ingerencji? Istnieją sposoby manualnego liftingu skóry w zaciszu domowym, które jednak nie przynoszą szybkich i spektakularnych efektów. Jednak kliniki medycyny estetycznej mają w swoich ofertach zabiegi, które są mniej inwazyjne niż chirurgiczny lifting twarzy, a są tak samo skuteczne! Na czym polega lifting bez skalpela? Odpowiadamy.

 

Spis treści:

  • Przyczyny wiotczenia skóry
  • Zabieg laserowy fotona 4D
  • Efekty liftingu twarzy bez skalpela – czy są trwałe?

We wpisie dowiesz się na czym polega i co jest przyczyną zwiotczenia skóry twarzy, jakie istnieją metody liftingu twarzy oraz jakie są ich efekty.

 

Przyczyny wiotczenia skóry

Spadek elastyczności i jędrności skóry jest efektem w pełni naturalnym, jednak na jego pogłębianie może mieć wpływ kilka czynników. Między 20-25 rokiem życia, skóra zaczyna produkować mniejszą ilość kolagenu i elastyny, powodując tym samym powstawanie drobnych zmarszczek w okolicach oczu i ust. Kolagen odpowiada za napięcie i gęstość skóry, dlatego wraz  z jego rozkładem, skóra twarzy staje się mniej elastyczna i wiotczeje. Przyczyną obwisłej skóry, może być też intensywne odchudzanie. Szybki spadek wagi powoduje wiotczenie skóry na udach, brzuchu, pośladkach i ramionach. Jest to związane z nieprawidłową pielęgnacją naskórka i niedostatecznym jego nawilżeniem i ujędrnieniem. Inną przyczyną jest obwisła skóra po przebytej ciąży. Nawet młode i wysportowane osoby, mogą mieć problemy z odzyskaniem po ciąży elastyczności skóry. 

 

Zabieg laserowy fotona 4D

Idealnym zabiegiem zwiększającym elastyczność i napięcie skóry, jest zabieg laserowy fotona 4D czyli lifting bez skalpela. Polega on na nieinwazyjnym odmładzaniu za pomocą wiązki lasera, działającego na zasadzie zmiennych impulsów. Impuls lasera dopasowuje się idealnie do indywidualnych cech pacjenta i jego potrzeb. Zabieg składa się z czterech kroków, zawartych w jednej terapii: 

Krok 1: Endolifting – etap ten jest przeprowadzany wewnątrz jamy ustnej. Polega na działaniu wiązki lasera na wewnętrzne tkanki twarzy i pobudzenie w niej kolagenu i elastyny do wzrostu. Skupia się na mięśniach policzkowych, jarzmowych oraz wnętrzu wargi dolnej i górnej.

Krok 2: FRAC 3 – jest to nieablacyjny, frakcyjny etap odmładzania głębokich warstw tkanki skórnej. Na tym etapie poprawia się struktura i koloryt skóry, zmniejsza się także rozmiar porów.

Krok 3: Termolifting PIANO – na tym etapie lifting za pomocą wiązki lasera odbywa się w głębokiej warstwie skóry, co ma na celu jej maksymalne odżywienie i napięcie jej powierzchni.

Krok 4: Superfacial – ten etap zabiegu ma za zadanie stymulować skórę do odnowy i regeneracji. Odbywa się to za pomocą peelingu skóry. Jest to ostateczne wygładzenie skóry i nadanie jej efektu rozświetlenia.

 

Efekty liftingu twarzy bez skalpela – czy są trwałe?

Unikatowość zabiegu polega na jego 4-etapowym działaniu, na zewnętrznej powierzchni twarzy oraz wewnątrz jamy ustnej. Zabieg umożliwia uzyskanie trwałego ujędrnienia. Aby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące, należy wraz ze specjalistą opracować plan leczenia i dobrać odpowiednią ilość zabiegów.

Polecane wpisy