Na czym polega Dermapen?

Dermapen to bardzo popularny zabieg kosmetologiczny. Decyduje się na niego coraz więcej pacjentów, ze względu na szybkie i zachwycające efekty. Zabieg jest wykonywany przy pomocy nowoczesnej głowicy, która wykonuje mikronakłucia. Nie musimy się jednak martwić, gdyż dzięki nim skóra się regeneruje i możemy pozbyć się problemów. Zabieg jest bezbolesny. Na czym polega Dermapen? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Wskazania do Dermapenu
  • Na czym polega zabieg?
  • Czy jest bolesny?
  • Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Z tego wpisu dowiesz się, jakie są wskazania do Dermapenu, na czym polega zabieg, czy jest bolesny oraz jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wskazania do Dermapenu

Dermapen to zabieg, który zalecany jest w walce z rozstępami, cellulitem zmarszczkami, nieestetycznymi bliznami, znamionami, widocznymi porami i zwiotczałą skórą. Jest to innowacyjny zabieg, który dzięki swojej formule już po pierwszej serii daje efekty. Mikronakłucia, które powstają podczas zabiegu Dermapen, pozwalają na szybką regenerację i walkę z problemami, z jakimi zmaga się nasza skóra.

Na czym polega Dermapen?

Przed zabiegiem skóra zostaje odpowiednio przygotowana. Następnie urządzenie, które ma 12 tytanowych igieł, jest przykładane do skóry, w której tworzy mikronakłucia. Głowica urządzenia jest jednorazowa i przypomina długopis. Zabieg trwa około 30 minut. Dzięki mikronakłuciom, jakie tworzy Dermapen, do warstw głębokich mogą przedostawać się substancje czynne. Zabieg działa w 3 fazach, które pobudzają kolagen, elastynę i kwas hialuronowy w skórze. Takie działanie sprawia, że możemy pozbyć się cellulitu, widocznych porów, czy blizn.

Czy jest bolesny?

W czasie zabiegu w skórze powstają mikronakłucia. Jednak głowica Dermapenu jest zaprojektowana w taki sposób, by zniwelować ból i dyskomfort. Mimo to możemy w czasie zabiegu odczuwać pieczenie i swędzenie. Skóra się podrażnia, więc normalne po zabiegu będzie występowanie obrzęku i zaczerwienienia. Ponadto skóra w miejscu, w którym były mikronakłucia może stać się tkliwa i bolesna, ale jest w pełni naturalna reakcja. Dermapen jest uznawany, jako zabieg bezbolesny, ale wszystko zależy od progu bólu pacjenta i tkliwości skóry.

Jakie są przeciwwskazania?

Dermapen ma wysoką skuteczność, jednak nie jest odpowiedni dla każdego. Nie jest wskazany dla osób, które zmagają się z chorobą nowotworową. Kobiety w ciąży, a także te karmiące piersią także nie powinny się poddawać zabiegowi, jakim, jest Dermapen. Osoby, których problemem jest trądzik w aktywnej fazie, opryszczka w aktywnej fazie także nie powinny korzystać z zabiegu Dermapen. Właśnie dlatego tak ważna jest konsultacja z kosmetologiem przed wykonaniem zabiegu, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, należy poinformować go o dolegliwościach i chorobach.

Polecane wpisy
Dermapen – kiedy efekty?Endermologia- czy warto?