Mezoterapia igłowa czy mezoterapia składnikiem rewitalizującym, którą metodę wybrać?

Wielu naszych pacjentów zwraca się  do nas w celu  ujędrnienia, rozpromienienia  czy zagęszczenia skóry, ponieważ żaden z kremów nie przyniósł wymarzonego efektu. Nie ulega wątpliwości, że  zabiegami estetycznymi cieszącymi się ostatnio największą popularnością są  mezoterapia igłowa i mezoterapia składnikiem rewitalizującym. Na czym polegają te zabiegi i komu są dedykowane?

 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na miejscowym dostarczeniu substancji aktywnych do skóry właściwej w celu rewitalizacji, regeneracji i opóźnienia procesów starzenia. Koktajle witaminowe  z kwasem, który wiążę wodę w skórze, działają optymalnie, ponieważ docierają bezpośrednio do skóry właściwej. Omijają przy tym nieprzepuszczalną dla wielu składników warstwę rogową naskórka. Dzięki temu pierwsze efekty takie jak: dotlenienie, nawilżenie i rozpromienienie skóry widać bardzo szybko.

Dodatkowo stosowana podczas mezoterapii technika mikronakłuć powoduje tak zwany kontrolowany stan zapalny, stymulując przy tym  komórki do produkcji kolagenu i elastyny a także poprawiając mikrokrążenie.

Kosmetolog za pomocą cienkiej igły wprowadza odpowiednio dobrany preparat w odstępach mniej więcej 0,5 cm- 1,5 cm. Zabieg jest praktycznie bezbolesny ponieważ wykonuje się go  w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu natomiast  najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu serii minimum 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Metodę tę stosuje się w celu odbudowy, odżywienia, odmłodzenia i nawilżenia skóry. Mezoterapia igłowa przynosi także doskonałe efekty w leczeniu łysienia oraz przy walce z cellulitem i rozstępami. Wielką zaletą zabiegu  jest to, że pacjent może od razu wrócić do życia codziennego, pamiętając o ochronie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety ciężarne i w okresie  laktacji. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także stany zapalne skóry, choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze, a także alergia, na któryś ze składników podawanego koktajlu. Z zabiegów mezoterapii nie mogą skorzystać osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, mające skłonności do powstawania bliznowców  oraz zażywające antybiotyki i leki rozrzedzające krew.

Mezoterapia składnikiem rewitalizującym, czym tak naprawdę jest wampirzy lifting?

Jest zabiegiem bardzo podobnym do mezoterapii igłowej. Sposób podania substancji jest niemal identyczny z tą różnicą, że zamiast koktajlu witaminowego wykorzystuje się tu w pełni autologiczny materiał.

Podczas zabiegu  pobiera się pacjentowi ok. 8 ml  krwi a następnie oddziela się  erytrocyty od plazmy  w specjalnej wirówce.  Oddzielone  płytki krwi znajdujące się w plazmie są niezwykle ważne, ponieważ zawierają czynniki wzrostu, które  stymulują  odnowę naskórka i pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny.  Poprawia się mikrokrążenie skóry, gdyż tworzą się nowe naczynia krwionośne.

Zabieg z wykorzystaniem plazmy poleca się  osobom:

  • ze skórą  sucha, zmęczoną, wiotką, o niejednolitym kolorycie
  • jest też doskonałym pomysłem dla  osób z workami i cieniami pod oczami
  • z cellulitem czy rozstępami. Dla uzyskania najlepszych efektów  poleca się serię minimum 3 zabiegów

Mimo, że specjalny składnik rewitalizujący jest biokompatybilny i nie wywołuje alergii istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu. Jest to  tak jak w przypadku mezoterapii igłowej ciąża i laktacja, choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Dodatkowo małopłytkowość, posocznica, niedobór fibrynogenu, przewlekłe schorzenia wątroby, leczenie antykoagulantami oraz stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Mezoterpia igłowa czy składnikiem rewitalizującym, którą terapię wybrać?

Wybór konkretnej metody jest sprawą ciężką do jednoznacznego określenia. Obie terapie mają podobne wskazania i przeciwwskazania, chociaż te drugie, w przypadku plazmy są bardziej rozległe. Wykwalifikowany kosmetolog po przeprowadzeniu dermokonsultacji będzie w stanie określić, która metoda dla konkretnego pacjenta jest lepsza. Nie jest powiedziane również, że obie te terapie wzajemnie się wykluczają. W niektórych przypadkach najlepsze efekty u pacjentów występują przy połączeniu obu tych metod. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który zabieg jest lepszy. Przed podjęciem leczenia wskazane jest zatem, aby pacjent skonsultował się z wykwalifikowanym specjalistą, który po wykluczeniu przeciwwskazań wybierze odpowiednią metodę.

Polecane wpisy
sposób-na-usuwanie-pękających-naczynekkosmetyczne zabiegi przed ślubem