Mezoterapia igłowa – koktajl młodości i pięknej skóry!
Czy wiesz, że już od 20 roku życia skóra zaczyna się starzeć? Na początku zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne, które nieznacznie zwracają naszą uwagę. sytuacja powoli zaczyna się zmieniać w momencie, kiedy przekraczamy 30 rok życia. wtedy patrzymy w lustro i zaczynamy zastanawiać się w, jaki sposób powoli zatrzymać uciekający czas. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą zabiegi mezoterapii igłowej.
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa jest to podanie preparatu z substancjami aktywnymi za pomocą igły w głąb skóry, który pozwala na dostarczenie składników aktywnych do żywych warstw naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej, omijając warstwę rogową naskórka, która stanowi barierę.
Iniekcja powoduje kontrolowany stan zapalny w skórze, który prowadzi do pobudzenia krążenia oraz aktywowania fibroblastów produkujących jeden z najważniejszych składników naszej skóry – kolagen i elastynę. Znaczącym elementem zabiegu jest również podanie odpowiedniego preparatu, który jest dobierany indywidualnie do przypadku danego pacjenta.
Preparat powinien posiadać certyfikat medyczny, który informuje o tym, że można go podać za pomocą igły w głębsze warstwy skóry. Jednymi z najważniejszych składników, które powinny znaleźć się w koktajlu zabiegowym w zależności od rodzaju zabiegu to:
- peptydy,
- kwas wiążący wodę w skórze właściwej,
- krzemionka,
- witamina C, A, E,
- kwas polimlekowy,
- DMAE,
- wyciąg z karczocha zwyczajnego,
- kofeina,
- biotyna,
- rutyna i kwasy nukleinowe i wiele innych.
W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się znieczulenie miejscowe, które powoduje, że zabieg staję się bardziej komfortowy i bezbolesny.
Metody wykonania zabiegu mezoterapii igłowej
Występują różne metody wykonania zabiegu mezoterapii igłowej:
- Jedna z metod jest technika nappage. Cechuje się ona gęstymi na kłuciami pod odpowiednim kątem, wprowadzając małe depozyty preparatu.
- Drugą techniką jest mikropęcherzykowa, zwana też depozytową. Są to rzadsze nakłucia z wprowadzeniem większej ilości preparatu. Stosuje się ją głównie w celu zmniejszenia zmarszczek oraz odmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu.
- Trzecia technika jest metodą punktowego, głębokiego podania substancji. Jest to iniekcja śródskórna i podskórna, która jest stosowana głównie w problemie walki z cellulitem oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Często nazywana jest lipolizą iniekcyjną.
Mezoterapia igłowa – na co stosować zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa nie tylko nadaje się w celu ujędrnienia, odmłodzenia, nawilżenia skóry twarzy, ale także sprawdza się w odmładzaniu grzbietu dłoni, walce z nadmiernym wypadaniem włosów, redukcji cellulitu, zniwelowaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, terapii blizn.
Ile zabiegów trzeba wykonać?
Rekomendowana ilość zabiegów mezoterapii igłowej to minimum 3, jednak już po pierwszym zabiegów widać efekt nawilżenia i wygładzenia skóry. Jeśli chodzi o skórę głowy, cellulit oraz redukcję tkanki tłuszczowej to efekt może być widoczny dopiero po 3/4 miesiącach po zakończeniu serii zabiegowej, ma to związek z endogennymi procesami zachodzących w naszym organizmie.
Ceny zabiegu są bardzo różne w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, znieczulenia oraz obszaru zabiegowego.
Przeciwwskazania do zabiegów mezoterapii igłowej
Jak do każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej:
- choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze
- wirus WZW, HIV
- nieustabilizowana cukrzyca, łuszczyca, egzema, epilepsja, ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne (RZS, stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty układowy)
- choroby krwi, nowotwór, skłonności do powstawania bliznowców, opryszczka
- stosowanie NLPZ, stosowanie koagulantów oraz antykoagulantów, uczulenie na składnik zawarty w preparacie.
Obecnie mezoterapia igłowa jest jednym z top zabiegów anti-aging, na który każda kobieta powinna się zdecydować. Jest to zabieg w pełni bezpieczny oraz przynoszący fantastyczne efekty w rewitalizacji i odmłodzeniu skóry.