Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?

Na skórze twarzy odbijają się wszelkie negatywne czynniki: stres, nieprawidłowe odżywianie, nieprzespana noc, oznaki starzenia. Jednym ze sprawdzonych zabiegów, który gwarantuje poprawę wyglądu skóry, jest mezoterapia igłowa. To zabieg medycyny estetycznej, który opiera się na wprowadzeniu substancji odżywczych i witamin pod skórę. Efektem jest nawilżenie, wygładzenie skóry i drobnych zmarszczek, pobudzenie procesów naprawczych w skórze oraz zredukowanie przebarwień. Mieszanki, które są wykorzystywane do zabiegów, są bogate w substancje aktywne oraz kwas hialuronowy. Dobiera się je indywidualnie do każdego pacjenta, kierując się potrzebami skóry. Zabieg jest poprzedzony indywidualną konsultacją.

Spis treści:

  • Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
  • Kiedy zdecydować się na zabieg?
  • Mezoterapia igłowa – efekty

Z wpisu dowiesz się, jak wygląda mezoterapia igłowa, kiedy zdecydować się na zabieg oraz na jakie efekty można liczyć.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg rozpoczyna się szczegółowym wywiadem z pacjentem. To konieczne, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie skóra zostaje dokładnie oczyszczona, a kosmetolog nakłada krem znieczulający. Po ok. 30 minutach usuwa się znieczulenie oraz dezynfekuje skórę. Kosmetolog dokonuje nakłuwania twarzy. Zabieg można przeprowadzić dodatkowo na szyi i dekolcie. Nakłucia są wykonywane za pomocą strzykawki z igłą, która z kolei jest wypełniona odpowiednio dobranymi substancjami. Te niewielkie nakłucia są odczuwalne, mimo znieczulenia, jednak jest to kwestia indywidualna. Ostatnim etapem jest nałożenie maski, która przynosi ukojenie.

Po zabiegu skóra twarzy jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta. Ten stan nie utrzymuje się jednak długo. Pierwsze efekty można zauważyć już następnego dnia. Skóra będzie wyraźnie odżywiona, zrewitalizowana.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej twarzy najlepiej przeprowadzać w czasie, gdy nie są zaplanowane żadne ważne uroczystości, większe wyjścia czy spotkania. Skóra powinna mieć czas, aby dojść do siebie. Po zabiegu nie należy także przez kilka dni korzystać z sauny, solarium. Unikamy opalania się i złuszczania naskórka. Nie zaleca się również jedzenia ostrych potraw czy picia alkoholu. To dlatego najlepiej mezoterapię igłową wykonywać w okresie jesienno-zimowym, jednak jest to kwestia indywidualna. Skóra musi się odpowiednio zregenerować, aby substancje zaczęły działać.

Mezoterapia igłowa – efekty

Choć efekty mezoterapii igłowej widać już po pierwszym zabiegu, pożądane efekty można uzyskać przy przeprowadzeniu serii ok. 4 zabiegów. Wykonuje się je w odstępach 2-3 tygodni. Gdy opuchlizna na twarzy całkowicie zejdzie, można zauważyć, że skóra twarzy jest nawilżona, bardziej jędrna, wygładzona. Dodatkowym atutem jest wyrównanie kolorytu i struktury skóry. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polecanym osobom w każdym wieku. Dzięki indywidualnym konsultacjom możliwe jest dopasowanie składników idealnych dla potrzeb skóry. Stąd właśnie tak spektakularne efekty.

Polecane wpisy
Endermologia – jak się przygotować?Laser Fotona – co to jest?