Mezoterapia a DermaPen – co wybrać?

Mezoterapia i Dermapen to zabiegi z pogranicza kosmetologii i medycyny estetycznej. Choć ich efekty potrafią być spektakularne, wiele osób na myśl o igłach odrzuca te zabiegi. W obu przypadkach mamy do czynienia z silnym oddziaływaniem na skórę poprzez tworzenie mikrourazów. Mezoterapia, a DermaPen – co wybrać, który z tych zabiegów sprawdzi się lepiej?

Spis treści:

  • Czym jest Mezoterapia?
  • Czym jest DermaPen?
  • Który zabieg wybrać?

Zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej takie jak Mezoterapia czy DermaPen nie będą miały przed Tobą tajemnic. Na czym polegają oba zabiegi i jakie dają efekty oraz, który z nich wybrać. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji aktywnych.

Za pomocą cienkiej igły w odstępach 0,5-1,5 cm dokonywany są mikronakłucia. Zabieg jest prawie bezbolesny, gdyż przebiega w znieczuleniu miejscowym. Kosmetolog w ten sposób aplikuje odpowiednio dobrany preparat witaminowy. Mikronakłucia powodują kontrolowane stany zapalne, które stymulują komórki. Najlepsze efekty mezoterapii igłowej są widoczne po minimum 3 zabiegach, każdy z nich wykonuje się w odstępie 4 tygodni. Skóra po zabiegu jest jędrna, odżywiona i promienna. Wskazaniami do mezoterapii to zwiotczenie skóry, profilaktyka przeciwzmarszczkowa, odżywienie i nawilżenie skóry, redukcja drobnych zmarszczek i zmarszczek mimicznych, nadmierne wypadanie włosów.

Poza klasyczną mezoterapią igłową jest także mezoterapia substancją rewitalizującą nazywana często jako “wampirzy lifting”. Do takiego zabiegu skórę znieczula się kremem, następnie pobiera się krew do odwirowania. Uzyskane z niej trombocyty wstrzykuje się w skórę za pomocą strzykawki i igły. Trombocyty regenerują komórki skóry, stymulują odnowę naskórka oraz pobudzają komórki do produkcji kolagenu. Efekty widoczne są po 2 tygodniach od zabiegu, cera jest pełna blasku, zdrowego kolorytu, a sama skóra napięta.

Czym jest DermaPen?

DermaPen to urządzenie, którym nakłuwana jest skóra za pomocą pulsujących igieł. Wraz z nimi do skóry głębokiej podawana jest substancja czynna. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, podczas jego wykonywania w skórze powstają mikrourazy, które pobudzają procesy naprawcze. DermaPen stymuluje produkcję kolagenu, elastyny, fibroblastów, poprawia gęstość skóry, napina ją i uelastycznia. Zabieg daje wyraźne efekty takie jak: wyraźne odmłodzenie skóry, poprawa elastyczności i napięcia, spłycenie zmarszczek, zmniejszenie porów, redukcja blizn czy rozstępów, zapobiega także łysieniu.

Który zabieg wybrać?

Zarówno Mezoterapia, jak i DermaPen są zabiegami o bardzo wysokiej skuteczności. To który z nich będzie lepszy dla pacjenta może ocenić kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. W zależności od problemów pacjenta, tego, z czym się zmaga, przeciwwskazań czy oczekiwanych rezultatów dobiera się odpowiedni zabieg. Niezależnie od wyboru, przed każdym z zabiegów z pacjentem powinien zostać przeprowadzony wywiad, aby nic nie umknęło wiedzy eksperta, który będzie dobierał i wykonywał zabieg.

Polecane wpisy
jak-wygląda-endermologiadepilacja-laserowa-co-ile-zabieg