Lipoliza iniekcyjna – kiedy widać efekty?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chciałby mieć sylwetkę, która będzie zbliżona do ideału. Często jednak zdarza się, że nawet osoby aktywne fizycznie, odżywiające się zdrowo, mają problemy z osiągnięciem celu. Wszystkiemu winna jest tkanka tłuszczowa, która nadal pozostaje w niektórych fragmentach ciała. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a konkretnie lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg, który pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele. To idealny wybór szczególnie dla tych osób, które stosują ćwiczenia fizyczne, zdrową dietę, a nadal borykają się z odkładającą się tkanką tłuszczową w wybranych częściach ciała. Co istotne, to nie jest zabieg odchudzający. Żaden szanowany specjalista nie podejmie się wykonania lipolizy iniekcyjnej u osób otyłych lub mających sporą nadwagę. Konieczne jest zrzucenie zbędnych kilogramów, aby waga była w normie, a dopiero później możemy zdecydować się na zabieg.

Spis treści:

  • Na jakich częściach ciała można wykonać zabieg?
  • Przebieg zabiegu lipolizy
  • Lipoliza iniekcyjna – efekty
  • Przeciwwskazania do zabiegu

Z wpisu dowiesz się, na jakich partiach ciała można przeprowadzić zabieg, jak wygląda jego przebieg, jakie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania oraz na jakie rezultaty można liczyć, jeśli chodzi o zabieg lipolizy.

Na jakich częściach ciała można wykonać zabieg?

Najczęściej zabieg wykonuje się w takich miejscach ciała jak brzuch, podbródek, ramiona, kolana, biodra, uda. To właśnie w tym rejonach uporczywa tkanka tłuszczowa utrzymuje się i nie chce zniknąć. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który wykonywany jest w naszej klinice przez doświadczonych specjalistów. Kosmetolodzy mają na uwadze fakt, że zabieg jest jedynie dodatkowym elementem w walce o zgrabną, szczupłą sylwetkę, a nie zamiennikiem zdrowej diety i aktywności fizycznej.

Przebieg zabiegu lipolizy

Zabieg polega na wstrzyknięciu w wybrane partie ciała odpowiedniego preparatu. Specjalistyczny preparat zawiera składniki aktywne, które wnikają do komórek tłuszczowych na skutek czego rozpuszczana jest ich błona komórkowa. Efektem tego procesu jest ich pęknięcie. Później następuje proces ich wydalania razem z produktami przemiany materii. Bardzo ważne jest to, aby po wykonaniu zabiegu zadbać o racjonalną dietę, która pozwoli nam utrzymać zgrabną sylwetkę. Nie trzeba przebywać w klinice po zabiegu. Pacjent może bezpiecznie opuścić klinikę i wrócić do swoich codziennych zajęć. To dlatego jest to bardzo dobra alternatywa dla liposukcji. Szczegółowych informacji udzieli specjalista.

Lipoliza iniekcyjna efekty

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “lipoliza iniekcyjna opinie”, aby przekonać się, jakie rezultaty przynosi ten zabieg. Zabiegi te przynoszą bardzo zadowalające rezultaty w postaci zmniejszenia obwodu tych części ciała, z których tkanka tłuszczowa została usunięta. W kilka dni zaobserwujemy pierwsze rezultaty, a po kilku tygodniach efekt końcowy. Czasem może się okazać konieczne wykonanie serii zabiegów. Pomiędzy kolejnymi zabiegami trzeba zachować 2-3 tygodniową przerwę.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg w czasie, którego następuje usuwanie tkanki tłuszczowej. Nie w każdym przypadku wystarcza wykonanie jednego zabiegu. U zdecydowanej większości pań trzeba wykonać ich przynajmniej trzy. Pomiędzy kolejnymi musi zostać zachowana dwu lub trzytygodniowa przerwa. Koszt jednego zabiegu to od 500 do 800 złotych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej nie będą odpowiednie dla każdego. W tym przypadku również istnieją przeciwwskazania. Zabieg nie będzie wykonany u ludzi posiadających nadwagę, otyłych. Do pozostałych przeciwwskazań można zaliczyć: choroby tarczycy i układu immunologicznego, cukrzycę, zbyt niską krzepliwość krwi, choroby bakteryjne i wirusowe, ciążę i okres laktacji.

Jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu swojego ciała, zgłoś się na konsultację u kosmetologa.

Polecane wpisy
fotoodmładzanie-na-czym-polegaendermologia-na-twarz-co-warto-wiedziec