Linia biała depilacja: co to jest?

Wiele kobiet ma problem z włosami rosnącymi na brzuchu. Nie tylko wyglądają one nieestetycznie, ale także trudno je usunąć. Gdy depilujemy całe ciało, chcemy, aby również brzuch prezentował się dobrze – szczególnie wtedy, gdy rozpoczyna się sezon bikini. Domowe metody usuwania owłosienia powodują podrażnienia, a także sprawiają, że włosy stają się twardsze, przez co są bardziej widoczne. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa. To dzięki niej można pozbyć się na zawsze włosów z linii białej.

Spis treści:

  • Linia biała – co to takiego?
  • Jak depilować linię białą?
  • Czy warto zdecydować się na depilację linii białej?

Z wpisu dowiesz się, czym jest linia biała, jak ją depilować oraz czy depilacja laserowa linii białej jest dobrym rozwiązaniem.

Linia biała – co to takiego?

Linia biała jest również nazywana białą kresą. Podczas ciąży zmienia się w kresę czarną – ciemną linię pośrodku brzucha. Linia biała jest pionową linią, która ciągnie się od dolnej linii mostka, z kolei kończy się na spojeniu łonowym. Linia ta jest w kolorze skóry człowieka, dlatego o jej istnieniu najczęściej dowiadujemy się właśnie w trakcie ciąży, gdy ciemnieje pod wpływem hormonów. Znana jest wówczas jako linea negra. Ten cieniutki pasek przeważnie pokryty jest delikatnym owłosieniem. Niestety, może się zdarzyć, że włosy w tym miejscu stają się ciemne, a co za tym idzie – bardziej widoczne. Kobiety decydują się na ich usuwanie jednorazową maszynką do golenia lub kremem. Odrastają wówczas ciemniejsze i gęstsze.

Jak depilować linię białą?

Włosy na brzuchu bywają przyczyną kompleksów. Kobiety rezygnują z ulubionego bikini, wstydzą się wyjść na plażę czy basen. Obecnie najskuteczniejszym sposobem na to, aby na stałe pozbyć się owłosienia w okolicach linii białej, jest depilacja laserowa. Niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów w regularnych odstępach czasowych, jednak efekty są na zawsze. Bardzo ważne jest to, aby na depilację laserową linii białej decydować się wyłącznie w renomowanych salonach. Tam używany jest laser medyczny, zatem zabieg będzie bezpieczny – bez ryzyka podrażnień.

Czy warto zdecydować się na depilację linii białej?

Depilacja laserowa linii białej ma sporo zalet. Przede wszystkim atutem jest to, że pozbywamy się kompleksu i odzyskujemy dobre samopoczucie. To inwestycja w siebie, której efektami będziemy się cieszyć już na zawsze. Oszczędzamy czas i pieniądze – nie trzeba decydować się na uciążliwą depilację w warunkach domowych. Depilacja laserowa LightSheer Duet pozwala na pozbycie się aż 95% niechcianych włosków z linii białej. Te włoski, które odrosną, będą rzadsze, jaśniejsze i cieńsze, więc będą praktycznie niewidoczne. Zabieg jest krótki, a dzięki nowoczesnym technologiom, jak np. nakładka chłodząca, dyskomfort jest ograniczony do minimum. Po depilacji wraca się do codziennego funkcjonowania – z zachowaniem kilku zasad. Bez wątpienia depilacja laserowa linii białej jest dobrym wyborem. Częste golenie tej okolicy może powodować podrażnienia, a włoski staną się mocniejsze.

Polecane wpisy
Czy depilacja laserowa w domu jest bezpieczna?Depilacja laserowa pleców: ile zabiegów?