Laserowy lifting skóry twarzy – wskazania

Jędrna i rozświetlona skóra bez zmarszczek, to efekt który chcielibyśmy zatrzymać na dłużej. Dzięki nowoczesnym technologiom staje się to możliwe. Coraz więcej klientek sięga po zabiegi medycyny estetycznej, aby poprawić swój wygląd. Niezależnie od tego, czy czeka cię ważne wydarzeniu w życiu, lub czy chcesz urozmaicić swoją pielęgnację twarzy – laserowy lifting skóry będzie idealnym wyborem. Jakie są wskazania do zabiegu laserowego liftingu skóry twarzy? Odpowiadamy.

 

Spis treści:

 • Co to jest laserowy lifting twarzy?
 • Laserowy lifting skóry – wskazania
 • Jak się przygotować do zabiegu?
 • Jakie są przeciwwskazania?

We wpisie dowiesz się na czym polega laserowy lifting twarzy i jakie są wskazania do jego wykonania. Dowiesz się, jak się przygotować do zabiegu liftingu oraz jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

 

Co to jest laserowy lifting twarzy?

Dzięki precyzyjnemu zastosowaniu wiązki lasera, wszystkie warstwy skóry są pobudzane do produkcji kolagenu i elastyny. Włókna kolagenowe są obkurczane przez wiązkę światła, co zmusza ją do odbudowy. Co rozróżnia ten zabieg laserowego liftingu od innych, to nieablacyjna forma – czyli nie powodująca uszkodzeń naskórka. Światło lasera absorbowane jest przez wodę zawartą w tkankach co sprawia, że działa on także na powierzchni skóry. Dzięki temu laserowy lifting twarzy poza efektem odbudowy i ujędrnienia skóry, zapewnia także jej delikatny peeling. Laser przesyła impulsy o zmiennej energii pracując w trybie tzw. pulsacyjnym, co powoduje, że zabieg jest bardziej skuteczny i trwa dużo krócej. 

 

Laserowy lifting skóry twarzy – wskazania

Na laserowy lifting skóry twarzy, powinny zdecydować się osoby, które borykają się z konkretnymi niedoskonałościami skóry tj. rozszerzone naczynka krwionośne, zwiotczała skóra podbródka lub policzków, podkrążone oczy i zwiotczenie skóry powiek dolnej i górnej, utrata jędrności skóry szyi i dekoltu. Jest to idealny zabieg dla skóry z pierwszymi i obecnymi już oznakami starzenia, w celu wprowadzenia profilaktyki przeciwstarzeniowej. Powinny po nią sięgnąć osoby z opadniętym owalem twarzy, bliznami potrądzikowymi i rozszerzonymi porami. Szara, matowa cera z licznymi przebarwieniami, to także wskazanie do wykonania zabiegu laserowego liftingu. 

 

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem należy się skonsultować z lekarzem lub specjalistą, który oceni czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania. Przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem i pomoże opracować odpowiedni plan zabiegów. Skóra przed zabiegiem powinna być dokładnie obejrzana – nie powinno być na niej żadnych urazów, ran, wysypki, oraz wykwitów skórnych. Miejsce poddawane zabiegowi, powinno być pozbawione wszelkich zanieczyszczeń. Sam zabieg nie wymaga stosowania np. znieczulenia lub leków przeciwbólowych. Laser posiada nowoczesny system chłodzenia, który niweluje wszelki dyskomfort. 

 

Jakie są przeciwwskazania?

Do najważniejszych przeciwwskazań do zabiegu laserowego liftingu twarzy, zaliczamy:

 • ciążę i karmienie piersią
 • choroby przewlekłe skóry i inne (np. autoimmunologiczne, cukrzyca, łuszczyca)
 • alergie i infekcje skórne
 • skórę poddawaną niedawno działaniu promieniowania UV
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przyjmowanie antykoagulantów
 • tendencja do powstawania bliznowców
Polecane wpisy