Laserowe usuwanie rozstępów – Jak zapobiegać rozstępom?

Rozstępy w swojej pierwszej fazie powstawania przybierają czerwony kolor, skóra w miejscach, w których powstają, swędzi i piecze. Blizny nabierają kształtu poprzecznych pręg o jasnym zabarwieniu, które nie boją się domowych sposobów na usuwanie rozstępów. Znajdujesz się w grupie osób narażonych na pojawienie się rozstępów jeżeli jesteś w ciąży, masz problem z utrzymaniem stałej wagi, intensywnie ćwiczysz na siłowni lub masz do tego predyspozycje genetyczne. Jak uchronić się przed rozstępami?

Spis treści:

 • Jak zapobiegać rozstępom?
 • Początki rozstępów – jak wykrywać?
 • Czy warto skorzystać z laserowego usuwania rozstępów?

We wpisie dowiesz się w jaki sposób możesz zapobiegać rozstępom, jeżeli jesteś w grupie ryzyka ich wystąpienia, jak rozpoznawać początki powstawania rozstępów i czy rzeczywiście warto skorzystać z zabiegu laserowego usuwania rozstępów?

Jak zapobiegać rozstępom?

Jeśli szukasz pomocy lub wiesz, że mogą pojawić się u ciebie rozstępy, to jesteś na wygranej pozycji! Twoja reakcja jest szybka, a prędkość w wykrywaniu rozstępów to już połowa sukcesu. Szybkie reagowanie na pojawiające się rozstępy może zagwarantować ich całkowite usunięcie. Jak możesz zapobiegać pojawianiu się rozstępów? 

Oto najważniejsze sposoby:

 • pij dużo wody aby nawodnić skórę od wewnątrz
 • staraj się na bieżąco kontrolować swoją wagę, nie dopuszczaj do sytuacji w której gwałtownie tyjesz lub chudniesz
 • stosuj zbilansowaną dietę zawierającą witaminy A, E, PP i witaminy grupy B. Jedz produkty bogate w cynk, selen, krzem oraz kwasy omega-3
 • stosuj nawilżające balsamy, masła, olejki, kremy do ciała na bazie elastyny i kolagenu, pamiętaj że elastyczność skóry odgrywa tu kluczową rolę
 • stosuj peelingi do ciała aby pobudzić krążenie i odbudowę naskórka
 • wykonuj masaż newralgicznych części ciała, kilka razy w tygodniu. Możesz dodatkowo użyć szorstkiej gąbki lub rękawicy
 • nie zapomnij o regularnych ćwiczeniach fizycznych
 • kończ prysznic hartowaniem ciała: polewaj ciało silniejszym strumieniem wody, naprzemiennie ciepłej i zimnej

Czy warto skorzystać z laserowego usuwania rozstępów?

Leczenie rozstępów nie jest łatwe. Chociaż z upływem czasu rozstępy same bledną, to jednak nigdy nie znikają całkowicie. Aby się ich pozbyć na dobre, warto sięgnąć po sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej i udać się do specjalisty. Laserowe usuwanie rozstępów to sprawdzona i bezpieczna metoda, która polega na stymulowaniu wiązką lasera powierzchni skóry, w sposób wybiórczy i bardzo precyzyjny. Wiązka lasera precyzyjnie wnika w głąb tkanki podskórnej i pobudza procesy odnowy naskórka. Ile należy wykonać zabiegów aby usunąć rozstępy? Im starsza blizna, tym więcej zabiegów będzie potrzebnych. Należy na bieżąco obserwować efekty i korygować ilość zabiegów. Zależy także jaki rezultat chcemy osiągnąć.  Czy warto skorzystać z lasera frakcyjnego? Zdecydowanie tak. Jest to najbardziej skuteczny i mało inwazyjny sposób na pozbycie się blizn, który przynosi świetne rezultaty. Rozstępy po zabiegach są elastyczne i wygładzone, a skóra odzyskuje gładkość.

Polecane wpisy
Depilacja laserowa – wady i zalety zabieguLaserowe usuwanie blizn – jak powstają? Jak się ich pozbyć? Jak długo się goją?