Laserowe usuwanie owłosienia – ile kosztuje?

W przeciwieństwie do innych metod depilacji, np. mechanicznych czy chemicznych, depilacja laserowa polega na trwałym niszczeniu mieszków włosowych. Laser diodowy LightSheer Duet jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych. Dzięki niemu możliwe jest zredukowanie owłosienia z wybranej partii ciała o 95%! Laser jest wyposażony w chłodzącą końcówkę, dlatego dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest naprawdę minimalny. Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia?

Spis treści:

  • Jak działa depilacja laserowa?
  • Jak przygotować się do depilacji?
  • Depilacja laserowa cena
  • Czy depilacja laserem się opłaca?

Z poradnika dowiesz się jak działa depilacja laserowa, jak prawidłowo przygotować się do depilacji, ile kosztuje depilacja laserem oraz czy się opłaca.

Jak działa depilacja laserowa?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak działa depilacja laserowa i dlaczego jest tak skuteczna. Wiązka światła emitowanego przez laser jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów. Światło zamienia się w energię cieplną, która uszkadza mieszek włosowy. To dlatego włosy nie odrastają. Aby jednak na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia, należy wykonać zabieg kilkakrotnie. Ważne jest także to, jaki laser jest stosowany w danej klinice. Niektóre lasery nie działają na włosy zbyt jasne.

Jak przygotować się do depilacji?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można się opalać ani stosować innych metod depilacji. Dozwolone jest wyłącznie golenie. Do przeciwwskazań należą także m.in. stosowanie leków światłouczulających, choroby skóry, ciąża. O szczegółowych przeciwwskazaniach można się dowiedzieć podczas konsultacji.

Depilacja laserowa cena

Cena depilacji laserowej jest zależna od partii, którą poddajemy zabiegowi. Cena za pojedynczy zabieg na niewielkiej partii, np. kolana, sutki, wynosi 99 złotych. Na większej partii 199 złotych – cała twarz, brzuch, pachy. Z kolei koszt depilacji laserowej nóg czy rąk to 398 złotych. Zabiegi wykonujemy w kilkutygodniowych odstępach. Najkorzystniejsze jest wykupienie serii zabiegów, wtedy cena depilacji laserowej jest o wiele korzystniejsza.

Czy depilacja laserem się opłaca?

Bez wątpienia depilacja laserowa laserem Light Sheer Duet się opłaca. Jeśli czujesz dyskomfort związany z owłosieniem ciała, niszczy to Twoją pewność siebie, chcesz zmniejszyć potliwość czy ryzyko wystąpienia infekcji, warto skorzystać z zabiegu laserem. Odzyskasz nie tylko pewność siebie, ale dobre samopoczucie. Mogłoby się początkowo wydawać, że cena depilacji laserowej jest wysoka, jednak efekty są długotrwałe. Biorąc pod uwagę to, ile trzeba by było zapłacić za depilację woskiem, zakup maszynek przez wiele lat, depilacja laserowa jest znacznie lepszą inwestycją. Warto umówić się na konsultację ze specjalistą, aby umówić przebieg depilacji laserowej i poznać ewentualne przeciwwskazania. Laser LightSheer Duet posiadający atesty medyczne jest bezpieczny, dlatego nie trzeba się go obawiać.

Polecane wpisy
czego-nie-robic-po-depilacji-laserowejjak-przygotowac-skore-do-depilacji-laserowej