Laserowe leczenie żylaków – na czym polega zabieg?

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia żylaków? Jak się do niego przygotować? Kiedy można spodziewać się efektów? Odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące zabiegu.

Leczenie żylaków – czy jeden zabieg jest wystarczający?

W zasadzie jeden zabieg wystarczy, żeby wyleczyć żylaki. Skuteczność zabiegu szacowna jest na ponad 90%.

Należy jednak pamiętać, że laserowe leczenie żylaków pozwala usunąć jedynie skutki choroby, a nie jej przyczynę. Oznacza to, że konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza, by uniknąć powstawania kolejnych żylaków.

Kiedy możemy spodziewać się efektów?

Wygląd kończyny, która poddana była zabiegowi ulega poprawie bezpośrednio po zabiegu. Efekt końcowy oceniamy po około miesiącu od wykonania zabiegu.

Jakie żylaki kwalifikują się do laserowego leczenia żylaków?

Do zabiegu kwalifikują się żyły, w których niewydolny jest pień żyły odpiszczelowej, odstrzałkowej lub innej żyły powierzchownej. Za pomocą lasera możliwe jest usuwanie dużych żylaków, pajączków a także owrzodzeń żylakowatych. Należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego też leczenie stosujemy tylko po  indywidualnej ocenie lekarza. Na jej podstawie weryfikujemy, czy laserowe leczenie będzie najlepsza…

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Aby rozpocząć przygotowania do zabiegu laserowego leczenia żylaków koniecznie trzeba wykonać badanie USG Doppler żył i tętnic oraz kończyn dolnych. Jeżeli chodzi o zalecane badania laboratoryjne są one indywidualnie zlecone przez lekarza.

Polecane wpisy
Usuwanie blizn