Karboksyterapia – na czym polega?

Zabieg z użyciem medycznego dwutlenku węgla to właśnie karboksyterapia. Nowoczesna metoda, która pozwala nam walczyć z rozstępami i pozbyć się ich raz na zawsze. Karboksyterapia to zabieg, który stymuluje naczynia krwionośne oraz kolagen i kwas hialuronowy zawarty w naszej skórze. Co ciekawe za pomocą karboksyterapii możemy pozbyć się także takich problemów jak cienie pod oczami, czy słabej kondycji włosów. Karboksyterapia – na czym to polega? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak wygląda zabieg?
  • Jakie daje efekty?
  • Karboksyterapia – jak często?
  • Przeciwwskazania do zabiegu

Z tego wpisu dowiesz się, jak wygląda zabieg karboksyterapii, jakie daje on efekty, jak często powinno się go wykonywać oraz jakie są przeciwwskazania do karboksyterapii.

Jak wygląda zabieg?

Karboksyterapia to zabieg, w czasie którego pod skórę wstrzykiwany jest medyczny dwutlenek węgla. Do przeprowadzenia zabiegu korzysta się ze specjalnej aparatury. To urządzenie reguluje przepływ dwutlenku węgla i pozwala na równomierne rozprowadzenie go. Karboksyterapia jest zabiegiem bardzo precyzyjnym. Podczas zabiegu wykorzystywane są cienkie igły. Właśnie dlatego karboksyterapia jest bezbolesna. Dwutlenek węgla, który dostaje się pod skórę, wyrównuje ją. Dzięki temu pozbywamy się cellulitu i zwiększamy jędrność skóry. 

Jakie daje efekty?

Karboksyterapia doskonale radzi sobie z rozstępami. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki temu nasza skóra zostaje wyrównana. Dwutlenek węgla trafia wszędzie tam, gdzie nasza skóra jest w jakiś sposób uszkodzona. Co ważne karboksyterapia działa na cellulit w fazie zanikowej, jak i ten świeżo powstały.

Karboksyterapia – jak często?

Problemy, z którymi walkę wspiera karboksyterapia, wymagają czasu. Po zabiegach karboksyterapii możemy spodziewać się likwidacji cellulitu, a nawet redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg jednak trzeba wykonywać w seriach. Ogólnie zaleca się minimum 6 zabiegów, które powinny być wykonywane w tygodniowej przerwie. Jak każdy zabieg jest to bardzo indywidualna kwestia. Niektórzy będą potrzebować więcej zabiegów, inni mniej. Skuteczność karboksyterapii i szybkości jej działania jest zależna od wielu czynników.

Przeciwwskazania do zabiegu

Karboksyterapii nie mogą się poddać wszyscy. Zabieg ten jest odradzany kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także osobom zmagającym się z ciężkimi chorobami, jaskrą, anemią,  hemofilią. Do zabiegu wyklucza także stosowanie antykoagulantów, zażywanie leków przeciwzapalnych, stosowanie leków immunosupresyjnych, przebyty zawał, dusznica, choroby płuc, niewydolność nerek, nieustabilizowane ciśnienie krwi, zaburzenie pracy serca.

Polecane wpisy
Czy endermologia wyszczupla?Karboksyterapia – ile zabiegów?