Karboksyterapia – kiedy efekty?

Karboksyterapia to zabieg, do którego używa się medycznego dwutlenku węgla. Jego zadaniem jest wyrównanie skóry oraz jej kolorytu. Efekty są zachwycające, jednak te wymarzone wymagają czasu. Karboksyterapia zalecana jest przede wszystkim, jako sposób na walkę z cellulitem i rozstępami. Karboksyterapia – kiedy efekty? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Jak wygląda karboksyterapia?
  • Wskazania i przeciwwskazania
  • Efekty karboksyterapii

Z tego wpisu dowiesz się, jak wygląda karboksyterapia, jakie są wskazania i przeciwwskazania do tego zabiegu oraz jakie są efekty karboksyterapii i kiedy występują.

Jak wygląda karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Dzięki zastosowaniu cienkich igieł i aparatury, które pozwalają na równe rozprowadzenie CO2 do wszystkich warstw skóry, możemy cieszyć się późniejszymi efektami. Kuracja składa się z serii zabiegów, które odbywają się regularnych przerwach.

Wskazania i przeciwwskazania

Karboksyterapia to wspaniały zabieg. Jest on idealny dla osób, które borykają się z rozstępami, cellulitem, lokalnymi akumulacjami tłuszczu, obrzękiem nóg, wypadaniem włosów, zmarszczkami płytkimi i głębokimi, suchością skóry, utratą jędrności skóry, zanikiem i rozmyciem owalu twarzy, cerą trądzikową oraz sińcami i workami pod oczami. W takich przypadkach zabieg, w którym wykorzystuje się medyczny dwutlenek węgla, pomoże nam poradzić sobie z problemami i da nam wymarzone efekty. Niestety karboksyterapia nie jest dla wszystkich. Nie jest zalecana kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Odradza się ją także osobom z ciężkimi chorobami, jaskrą, anemią, hemofilią, zaburzeniami pracy serca, nieustabilizowanym ciśnieniem krwi, niewydolnością nerek, chorobami płuc, dusznicą i osobom po przebytych zawałach, a także tym  z zakrzepowym zapaleniem żył.

Efekty karboksyterapii

Pierwsze efekty zabiegu karboksyterapii są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jest to efekt widoczny, szczególnie gdy decydujemy się na karboksyterapię twarzy lub okolicy oczu. Natomiast jeśli chodzi o karboksyterapię ciała to efekty, takie jak redukowanie cellulitu i rozstępów, modelowanie sylwetki, czy ujędrnianie skóry są widoczne po trzech pierwszych zabiegach. Po każdym kolejnym zabiegu efekt będzie się zwiększał, więc warto stosować zalecaną przez specjalistę ilość zabiegów karboksyterapii. W przypadku karboksyterapii okolic oczu, czyli redukcji cieni i worków pod oczami konieczne jest powtarzanie zabiegu, co pół roku dla podtrzymania efektu.

Polecane wpisy
Karboksyterapia – ile zabiegów?Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba?