Karboksyterapia jak często?

Poprawa kondycji włosów, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej i pozbycie się cellulitu, zabieg karboksyterapii to doskonała metoda na rozwiązanie problemów, z jakimi mierzy się Twoje ciało. Działanie dwutlenku węgla jest nieopisane i korzysta z niego coraz więcej pacjentów w naszej klinice. Gdy zastanawiasz się nad karboksyterapią, zapewne zastanawiasz się karboksyterapia, jak często trzeba poddawać się takiemu zabiegowi? Wyjaśniamy!

Spis treści:

 • Na czym polega karboksyterapia?
 • Jak często należy poddawać się zabiegowi?
 • Inne zastosowania karboksyterapii
 • W tym wpisie dowiesz się, na czym polega karboksyterapia, jak często należy poddawać się zabiegowi, jakim jest karboksyterapia. Ponadto poznasz inne zastosowanie karboksyterapii niż te powszechne dotyczące rozbijania tkanki tłuszczowej czy pozbywania się cellulitu.

  Na czym polega karboksyterapia?

  Wybranie karboksyterapii to świadoma pomoc dla naszej skóry. Zabieg polega na wstrzykiwanie pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Podczas zabiegu używa się do tego specjalnej aparatury, która w czasie aplikacji reguluje przepływ dwutlenku węgla pod skórę i pozwala na równomierne rozprowadzanie go. Karboksyterapia to bardzo precyzyjny zabieg, w którym wykorzystuje się cienkie igły, więc jest praktycznie bezbolesny. Medyczny dwutlenek węgla rozprowadzany pod skórą przede wszystkim ją wyrównuje, dzięki czemu łatwo można pozbyć się cellulitu i zdecydowanie zwiększyć jędrność skóry. Z takimi problemami, jak cellulit spotyka się ponad 80% kobiet, a karboksyterapia w prosty sposób te problemy rozwiązuje.

  Jak często należy poddawać się zabiegowi?

  Leczenie rozstępów, likwidacja cellulitu czy redukcja tkanki tłuszczowej to problemy, których pozbycie się wymaga czasu. Jak wiele innych zabiegów karboksyterapii najlepiej stosować w seriach. Minimalna liczba zabiegów, jaką się zaleca to 6 w odstępie od 7 do 10 dni. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna, bo w zależności od problemu to kosmetolog ustala ilość zabiegów i ich częstotliwość. Karboksyterapia wymaga, więc od nas większej ilości wizyt w salonie, czy klinice. Skuteczność samego zabiegu karboksyterapii jest zależna od wielu czynników.

  Inne zastosowanie karboksyterapii

  Karboksyterapię stosuje się także, aby odświeżyć spojrzenie i nadać twarzy zdrowszy wygląd. Wiele kobiet boryka się z workami i cieniami pod oczami. Codzienna pielęgnacja przeznaczona na te problemy, nie zawsze sobie z nimi radzi, a wiele warstw korektora, jeszcze bardziej obciąża delikatną skórę pod oczami. Ale karboksyterapia jest idealny rozwiązaniem tego problemu. Zabieg, w którym wykorzystuje się dwutlenek węgla, odpowiednio stymuluje nasze naczynia krwionośne i pomaga w tworzeniu nowych. Skóra, która poddawana jest karboksyterapii, ma dostarczane odpowiednie substancje odżywcze poprzez lepszy przepływ krwi w tych miejscach. Karboksyterapia pozwala, więc zredukować cienie i worki pod oczami odświeżając nasze spojrzenie.

  Polecane wpisy
  na-czym-polega-resurfacingKarboksyterapia jak długo utrzymuje się efekt?