Karboksyterapia – ile zabiegów?

Ile czasu potrzeba, by zwalczyć cellulit lub rozstępy sposobami, które nie dają gwarancji? Cellulit i rozstępy to problem, który dotyka wiele osób, w tym większość kobiet. Zabieg karboksyterapii staje się ratunkiem na rozstępy. Zabieg wykonywany w odpowiedniej ilości daje nam długotrwałe efekty, których pożądamy. Karboksyterapia – ile zabiegów? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Wskazania do karboksyterapii
  • Na czym polega zabieg?
  • Ile zabiegów potrzeba?
  • Efekty karboksyterapii

W tym wpisie dowiesz się, jakie są wskazania do karboksyterapii, na czym ona polega, ile zabiegów potrzeba, by zobaczyć efekty.

Wskazania do karboksyterapii

Zabieg z użyciem medycznego dwutlenku węgla, czyli karboksyterapia jest szczególnie zalecana osobom, które zmagają się z rozstępami i cellulitem. Ponadto dobrze sprawdzi się u osób, które mają problem z lokalną akumulacją tłuszczu, obrzękiem nóg, wypadaniem włosów, zmarszczkami płytkimi i głębokimi, suchością skóry, utratą jędrności skóry, zanikiem i rozmyciem owalu twarzy, sińcami i workami pod oczami. Karboksyterapia w zależności od miejsca, gdzie ją wykonujemy, przynosi długotrwałe lub krótkotrwałe efekty. Pozbywanie się przy jej pomocy na przykład worków i sińców pod oczami wymaga powtarzalności zabiegi co pół roku, za to zabieg karboksyterapii, jako sposób na rozstępy daje efekt długotrwały po wykonanej serii zabiegów.

Na czym polega zabieg?

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. W czasie zabiegu specjalista korzysta ze specjalnego urządzenia. Aparatura pozwala na regulowany przepływ dwutlenku węgla pod skórę i równomierne rozprowadzenie go. Karboksyterapia jest zabiegiem precyzyjnym, do jego przeprowadzenia korzysta się z cienkich igieł. Zabieg jest bezbolesny, a w efekcie otrzymujemy wyrównaną skórę bez niedoskonałości.

Ile zabiegów potrzeba?

Karboksyterapia w przypadku walki z cellulitem, rozstępami, czy redukcji tkanki tłuszczowej powinna być zabiegiem powtarzalnym w serii. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie na podstawie wywiadu i specyfiki naszej skóry oraz problemu. Minimalna ilość zabiegów to 6. Przerwy między poszczególnymi zabiegami powinny trwać od 7 do 10 dni. Jak wszystko w kosmetologii jest to jednak sprawa bardzo indywidualna. Ilość zabiegów i długość przerw między nimi ustala kosmetolog, gdyż jest to zależne od wielu czynników.

Efekty karboksyterapii

Karboksyterapia, która działa na nasz cellulit może zniwelować go po zastosowaniu odpowiedniej ilości zabiegów, czyli tak zwanej serii, którą planuje dla nas specjalista. Wykonanie optymalnej ilości zabiegów da nam długotrwałe efekty. Jeśli decydujemy się na karboksyterapię w celu niwelowania cieni pod oczami, zabieg trzeba regularnie powtarzać.

Polecane wpisy
Karboksyterapia – kiedy efekty?