Karboksyterapia – jak działa medyczny dwutlenek węgla?

Jakie działanie ma dwutlenek węgla na ciało? Czy wiesz, że zabieg karboksyterapii jest doskonałą metodą na poprawę kondycji włosów, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej i pozbycie się cellulitu? To ratunek dla Twojej skóry! Wiele osób jeszcze nie słyszało o dobroczynnym działaniu dwutlenku węgla na poprawę wyglądu skóry ale z pewnością Ty chcesz być świadoma tego, jak możesz sobie pomóc.

Karboksyterapia to równomierne rozprowadzenie pod skórą medycznego dwutlenku węgla. Skupia się zarówno na wyrównaniu skóry, usunięciu cellulitu, zlikwidowaniu worków pod oczami jak i zwiększeniem jędrności skóry. Z tymi wszystkimi problemami spotyka się ponad 80% kobiet! Dzięki karboksyterapii, te wszystkie problemy odejdą w zapomnienie!

Co dokładnie niesie za sobą zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu podskórnie medycznego dwutlenku węgla. Jego aplikacja wykonywana jest przy użyciu specjalnej aparatury, która w odpowiedni sposób reguluje jego przepływ i pozwala na równomierne rozprowadzenie go pod skórą.  Zabieg charakteryzuje się dużą precyzją. Dodatkowo, nie musisz się obawiać, że zabieg jest bolesny. Wykorzystywane do karboksyterapii cienkie igły, nie powodują dolegliwości bólowych.

Karboksyterapia – idealny sposób na worki i cienie pod oczami

Pewnie nie raz próbowałaś pozbyć się tych okropnych worków i cieni po oczami. Codzienne uzywanie koretkowa może być dla Ciebie uciążliwe. Ale znasz już na to sposób! Zabieg karboksyterapii pozwala skutecznie zredukować cienie pod oczami i tym samym odświeżyć Twoje spojrzenie, nadając mu zdrowszy i młodszy wygląd.

To wszystko zasługa dwutlenku węgla, który stymuluje naczynia krwionośne i pomaga w tworzeniu nowych. Dzięki temu miejsca poddawane terapii pozwalają na lepszy przepływ krwi i dostarczanie im są odpowiednie substancje odżywcze.

Karboksyterapia a rozstępy

Zabieg karboksyterapii jest idealnym sposobem na walkę z rozstępami.

  • Badania kliniczne dowiodły, że zabieg pozwala na zlikwidowanie ich nawet do 97%.
  • Doskonale sprawdza się na rozstępy “świeże”  jak i te będące w fazie zanikowej.
  • Dwutlenek węgla, który zostaje wprowadzony bezpośrednio w uszkodzoną skórę naszych rozstępów działa stymulująco na produkcję kolagenu i elastyny.

Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem dwutlenku węgla jest zależna od wielu czynników.

Jeżeli zależy Ci na odświeżeniu spojrzenia i nadaniu twarzy zdrowszego wyglądu jeden zabieg może okazać się dla nas wystarczający.

Leczenie rozstępów, usuwanie zmarszczek pod oczami oraz likwidacja worków wymaga od nas większej ilości wizyt w salonie. Zwykle jest to kilka zabiegów w odstępach mniej więcej tygodnia lub dwóch. Ilość zabiegów zawsze jest ustalana indywidualnie z kosmetologiem. Jak widać, dwutlenek węgla może przynieść naprawdę oczekiwane rezultaty. Oczywiście należy się udać do renomowanej kliniki na terapię dwutlenkiem węgla. Tylko wtedy możemy liczyć na spektakularne efekty. Dwutlenek węgla ma dobroczynne działanie na organizm. Każdy zabieg jest poprzedzony indywidualną konsultacją, podczas której wyklucza się ewentualne przeciwwskazania.

Polecane wpisy
Usuwanie blizn