Skuteczne zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać przed ślubem

Ślub jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Każda jako Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo, aby jej wygląd był nieskazitelny i olśniewający. Dlatego na rok przed wielkim wydarzeniem zaleca się konsultacje z kosmetologiem, który dobierze odpowiednią terapię. Zabiegi dopasowuje się w zależności od rodzaju cery pacjentki, kondycji skóry oraz efektów jakie Pani Młoda chce uzyskać.Na rok przed ślubem warto wykonać zabiegi złuszczające i karboksyterapię. Przedstawiamy skuteczne zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało.

Zabiegi kosmetyczne na rok przed planowanym ślubem

Jakie zabiegi na twarz i ciało warto wykonać wcześniej? Rok wcześniej zaleca się wykonanie serii zabiegów laserowych złuszczających oraz zabiegów z kwasami np. tca. Prowadzą one do kontrolowanego złuszczania naskórka, odżywienia skóry oraz pobudzenia komórek w skórze do produkcji kolagenu i elastyny, a przez to do odmłodzenia jej. Zabiegi złuszczające są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają przebarwienia, nierówny koloryt skóry, skórę zmęczoną, nieodżywioną, z utratą jędrności, nadmiernym łojotokiem, małymi zmarszczkami oraz dawno nie wykonywały żadnych zabiegów kosmetologicznych.

Karboksyterapia czy lipoliza – co wybrać?

Większość Panien Młodych również zakłada sobie cel, aby do ślubu schudnąć. Ćwiczenia, prawidłowe odżywianie oraz nawadnianie jest piorytetem, jednak proces redukcji wagi oraz niwelowania cellulitu można wspomóc serią zabiegów na ciało. Zabiegami wspomagającymi taką terapię są: lipoliza iniekcyjna oraz karboksyterapia. Taką serię zabiegów również zalecano by rozpocząć rok przed ślubem, gdyż samo wykonanie serii zabiegów zajmuje trochę czasu, a pełny efekt końcowy jest widoczny po 3 miesiącach od zakończonej terapii.

Karboksyterapię stosuje się w celu ujędrnienia skóry, niwelowania cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Poprzez wprowadzenie medycznego gazu dwutlenku węgla pod skórę, uzyskujemy kontrolowany proces zapalny oraz w miejsce gdzie został on wprowadzony, organizm dostarcza tlen, na skutek czego tkanka staję się bardziej ukrwiona, odżywiona, dotleniona.Seria składa się z min.10 zabiegów w odstępie co 7-10dni.

Lipoliza iniekcyjna jest to zabieg, który stosujemy w celu redukcji tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki oraz owalu twarzy.Za pomocą iniekcji podajemy specjalną substancję pod skórę w problematycznym miejscu, która rozpuszcza zbędną tkankę tłuszczową. W miejscu wstrzyknięcia powstaje stan zapalny, który powoduje, że nasz organizm uwalnia tłuszcze, a one następnie zostają rozłożone i wydalone z organizmu w naturalnych procesach fizjologicznych. Zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów co 14-21 dni.

Na pół roku przed ślubem postaw na zabiegi odżywiające skórę!

Na pół roku przed ślubem zaleca się wykonanie serii zabiegów głównie nawilżających, odżywczych, poprawiających jędrność skóry, niwelujących zmęczenie i zmarszczki.
Idealnymi zabiegami dla Panny Młodej są: delikatne kwasy złuszczające (np.kwas glikolowy), nawilżające(np.kwas mlekowy) lub matujące, zabieg z użyciem Dermapena, mezoterpia igłowa oraz karboksyterapia pod oczy.

  • <style=”font-weight: 400;”>Zabieg z użyciem Dermapena, inaczej mezoterapia mikroigłowa polega na mikronakłuwaniu skóry pacjentki na specjalnym preparacie dobranym indywiduanie do rodzaju cery. Zabieg wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje odżywienie i zagęszczenie skóry. Powstałe podczas zabiegu mikrourazy naskórka wzmagają procesy regeneracyjne. W serii należy wykonać 3 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. 
  • Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu specjalnego koktajlu zabiegowego za pomocą małej igły pod skórę. Preparat wprowadzony bezpośrednio pod skórę daje efekt nawilżenia, ujędrnienia oraz delikatnego wypełnienia. Mikroiniekcje wykonywane podczas zabiegu wpływają na pobudzenie mikrokrążrnia oraz komórek. Zabieg wykonuje się co 4 tygodnie. Jest to jeden zabiegów, który każda Panna Młoda powinna mieć na swojej liście.
  • Karboksyterapia pod oczy jest idealnym zabiegiem, który dopełni efekty mezoterpii. Ślub generuje dużo stresów oraz zmęczenia. Pierwsze oznaki tak intensywnego okresu dla Panny Młodej daje okolica oczu, a dokładnie nadmierne zasinienia pod oczami, tak zwane worki. Poprzez wprowadzenie gazu dwutlenku węgla, który powoduje dotlenienie okolicy poddanej zabiegowi , uzyskujemy efekt rozjaśnienia i wypoczęcia. Aby uzyskać zadowalający efekt należy wykonać minimum 6 zabiegów w odstępie co 7-10 dni.


Zabiegi z zakresu kosmetologii inwazyjnej powinny zakończyć się na 2 miesiące przed ślubem. Po tym okresie zostają do wykonania delikatne peelingi, maseczki oraz zabiegi bankietowe. Na ostatnie dni przed wielkim dniem zostaje masaż relaksujący, manicure, pedicure oraz makijaż.

Zabiegi kosmetyczne dla mamy Panny Młodej

Idealnym zabiegiem dla każdej mamy jest resurfacing laserowy. Jest on najgłębszą metodą peelingu frakcyjnego. Zabieg polega na wykonaniu kilkuset mikrouszkodzeń, które są otoczone zdrową skórą. Dzięki temu skóra szybko się regeneruje. Poprzez podgrzanie tkanek głębiej położonych, uzyskujemy pobudzenie komórek, które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Po zabiegach skóra staje się jędrna, dochodzi do redukcji zmarszczek oraz przebarwień.

Polecane są 3 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. Dla Pań, które mają bardzo wrażliwą skórę odpowiednim zabiegiem będzie fotoodmładzanie. Jest to delikatna metoda rewitalizacji skóry za pomocą światła lasera. Podczas zabiegu wpływamy na procesy odbudowy w skórze właściwej przez co uzyskujemy efekt odżywienia oraz napięcia skóry. Seria składa się z 5 zabiegów co 2 tygodnie. Innymi polecanymi zabiegami są: laserowe zamykanie naczyń krwionośnych, zabiegi z użyciem kwasów, karboksyterapia oraz lipoliza iniekcyjna ciała oraz twarzy.

Mezoterapia składnikiem rewitalizującym, czyli wampirzy lifting


Pół roku wcześniej zaleca się wykonanie zabiegów redukujących zmarszczki oraz dodatkowo nawilżających. Najlepszym zabiegiem będzie mezoterapia składnikiem rewitalizującym, inaczej wampirzy lifting. Podczas zabiegu pobierana jest krew przez pielęgniarkę, która później zostaje odwirowana. Z probówki jest pobierane plazma. Plazma jest złożona z płytek krwi – trombocytów. W nich znajdują się czynniki wzrostu, które stymulują procesy odnowy naskórka, aktywują fibroblasty oraz pobudzają mikrokrążenie. Zabieg należy wykonać minimum 3 razy co 4 tygodnie. Innymi zabiegami, którym może poddać się mama Panny Młodej są: mezoterapia igłowa, kwasy oraz karboksyterapia pod oczy. Zabiegi te zostały opisane wyżej.


Zabiegi z zakresu kosmetologii inwazyjnej powinny się zakończyć tak samo ja u Panny Młodej, czyli około 2 miesiące przed przyjęciem weselnym. Po tym okresie zaleca się również wykonywanie delikatnym zabiegów, które nie ingerują i nie podrażniają skóry. Można zdecydować się np. na kwas hialuronowy, który nawilży usta i nada im pięknego wyglądu. Inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej trzeba konsultować ze specjalistą.


Przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem, który dobierze odpowiednią terapię dla skóry Panny Młodej oraz jej mamy. Ważnym elementem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz stworzenie terapii, która spowoduje, że obie pacjentki w wielkim dniu będą czuły się wyjątkowe i piękne. Wybierajmy wyłącznie renomowane kliniki, które mogą poszczycić się świetną opinią wśród klientów.Dobrym źródłem informacji będzie oczywiście Internet. Opinii o danej klinice medycyny estetycznej i kosmetologii warto poszukać na forach internetowych, w mediach społecznościowych. Nie ulega wątpliwości, że dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu. To dlatego oddajemy się wyłącznie w zaufane ręce. Warto samodzielnie sprawdzić daną klinikę co najmniej na rok przed planowaną uroczystością. Liczy się indywidualne podejście, miła atmosfera. Podczas konsultacji opowiedzmy o swoich oczekiwaniach, o tym, jaka uroczystość nas czeka, jaki efekt chcemy osiągnąć. Specjalista zaproponuje skuteczne rozwiązania, dzięki którym w dniu ślubu zaprezentujemy się pięknie. Nie należy się bać zabiegów z zakresu kosmetologii, o ile wybieramy sprawdzonych specjalistów.

Polecane wpisy
zabiegi-mezoterapii-igłowej-osocza-bogatopłytkowegofotoodmładzanie-skóry-twarzy