Jaki laser do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to powszechny sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Choć potrzeba trochę cierpliwości, aby zobaczyć upragnione efekty, jest to zabieg cieszący się wysoką skutecznością. W naszej klinice depilacja laserowa wykonywana jest najnowocześniejszym urządzeniem na rynku. Włoski po odbytej serii zabiegów depilacji nie odrastają. Jednak jaki laser do depilacji laserowej w klinice wybrać? Dla nas to prosta odpowiedź wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Co to jest laser LightSheer?
  • Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega depilacja laserowa, dlaczego laser LightSheer jest najlepszym laserem na rynku oraz czy depilacja laserowa jest bezpieczna.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserem LightSheer Duet polega na uszkodzeniu macierzy włosa. Na światło lasera reagują jednak tylko włosy w fazie wzrostu, jak wiemy, nie wszystkie włoski rosną jednocześnie, więc te znajdujące się w fazie uśpienia trzeba potraktować laserem w kolejnych seriach zabiegu. W czasie pierwszego zabiegu usuniętych zostaje około 30% włosów, po 4 zabiegach można zauważyć już wyraźną redukcję owłosienia. Wykonanie kilku zabiegów pozwala na pozbycie się nawet 95% włosów z obszaru poddawanego depilacji laserowej.

Co to jest laser LightSheer?

Laser LightSheer Duet to laser diodowy. Jest to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy dostępny na rynku laser z kategorii sprzętu medycznego przeznaczony do usuwania nadmiernego i zbędnego owłosienia. Laser pracuje pulsacyjnie. Co ważne LightSheer Duet ma certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA i certyfikaty instytucji europejskich. Najlepsze efekty redukcji owłosienia osiąga się, gdy kurację od początku przeprowadza się laserem LightSheer Duet. Ma ona dwie głowice. Pierwsza z nich pozwala na usunięcie włosków z powierzchni skóry o średnicy 9×9 mm, jest to głowica mniejsza. Głowica druga, czyli większa działa na powierzchni 22×35 mm i pracuje z systemem Vacus. Druga głowica pozwala na zasysanie skóry, które zmniejsza ryzyko dyskomfortu podczas zabiegu. W przypadku obu głowic lasera LightSheer koniecznie jest wykonanie serii zabiegów, ale to właśnie te lasery są najbardziej precyzyjne i komfortowe. Zabiegowi depilacji laserowej powinno się poddawać tylko w sprawdzonej i renomowanej klinice medycyny estetycznej.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Laser LightSher Duet, z którego korzystamy w naszej klinice, jest w pełni bezpieczny, gdyż działa tylko powierzchownie. Nie wpływa na nasz organizm, tylko na skórę, którą przenika na maksymalnie 5mm. Uszkodzenie dotyka mieszka włosowego, powodując jego zanik, którego efektem jest utrata włosa. Laser i promieniowanie, jakie wytwarza, pochłonięte jest przez melaninę włosków i skóry. Długość wiązki lasera zostaje odpowiednio dopasowana, aby skutecznie zniszczyć barwnik, by nasi pacjenci po serii zabiegów mogli cieszyć się gładką skórą.

Polecane wpisy
czy-endermologia-boliskuteczność-depilacji-laserowej