Jak wygląda skóra po mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa do idealne i skuteczne wyjście z sytuacji, w której zmagasz się z uporczywym i nawracającym cellulitem. Skórka pomarańczowa to problem około 80% Polek i dotyczy także kobiet szczupłych i w młodym wieku. Aby skuteczność terapii był jak najlepsza, ważna jest szybkość reagowania. Im wcześniej podejmiesz decyzje o zabiegach, tym lepsze efekty uzyskasz. Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem mezoterapii igłowej, zadasz sobie pytanie: jak wygląda skóra po zabiegu? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Na czym polega mezoterapia igłowa?
  • Jak wygląda skóra po mezoterapii igłowej?
  • Jakie są skutki mezoterapii igłowej?

We wpisie przeczytasz na czym polega mezoterapia igłowa, jak wygląda skóra po zabiegu oraz jakie są jego skutki.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Rozróżniamy dwa typy mezoterapii: igłowa i mikroigłowa. Oba typy zabiegów są minimalnie inwazyjne, ponieważ polegają na wprowadzeniu poprzez drobne nakłucia, substancji leczniczej pod powierzchnię skóry. Mezoterapia w żaden sposób nie zmienia rysów twarzy. Poprawia kondycję skóry i spowalnia widoczne procesy starzenia. Zabieg zawdzięcza swoją skuteczność substancjom aktywnym, które mają doskonały wpływ na skórę. Preparaty do mezoterapii zawierają w składzie kwas hialuronowy, witaminy (zazwyczaj A,C,E) peptydy, aminokwasy i inne substancje czynne dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Wykorzystuje się także osocze bogatopłytkowe, pochodzące z krwi pacjenta. Ma ono niezwykłe cechy regeneracyjne i odmładzające skórę.

Jak wygląda skóra po mezoterapii igłowej?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, widoczne będą także drobne ślady wkłuć. Jeśli masz delikatną skórę mogą pojawić się także drobne siniaki lub obrzęki. Wszystkie te niedogodności goją się w ciągu kilku dni po zabiegu. Po zabiegu nie należy narażać skóry na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Skóra może być wrażliwa na nacisk, napięcie i na działanie promieni słonecznych. Nie należy także stosować kosmetyków podrażniających skórę, które mogą zawierać w składzie np. alkohol. Odstawić należy także peelingi, kremy i dezodoranty. Mogą one powodować podrażnienie wrażliwej skóry. Dzień po zabiegu delikatnie myjemy obszar zabiegu, nakładamy na skórę dobrej jakości kosmetyk nawilżający oraz filtr z wysokim SPF – 30 lub 50. Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiedni stopień nawilżenia skóry po zabiegu.

Jakie są skutki mezoterapii igłowej?

Najlepsze efekty uzyskamy po przeprowadzeniu kilku zabiegów, ale już po pierwszym z pewnością zaobserwujemy pozytywne skutki. Skóra będzie wyraźnie nawilżona, ujędrniona a zmarszczki spłycone. Pory ulegają zmniejszeniu, koloryt skóry wyrównuje się. Mezoterapia igłowa idealnie nadaje się do niwelowania blizn, blizn potrądzikowych i rozstępów. Co więcej mezoterapię można stosować w celu powstrzymania wypadania włosów. Możemy dzięki niej pozbyć się także trądziku zwykłego i różowatego.

Polecane wpisy
Co zrobić żeby depilacja nie bolała?Czego nie robić po mezoterapii igłowej?