Jak usunąć cellulit?

Obecnie najskuteczniejszą metodą na pozbycie się cellulitu jest karboksyterapia. Co więcej, sprawdzi się także w przypadku rozstępów czy zmarszczek. Zastanawiając się nad tym, jak usunąć cellulit, warto udać się do renomowanego gabinetu kosmetologicznego i dowiedzieć się więcej na temat karboksyterapii, która zapewnia spektakularne efekty.

Spis treści:

  • Skuteczny zabieg na cellulit
  • Czym jest karboksyterapia?
  • Jak działa karboksyterapia?

Z wpisu dowiesz się, jaki jest najskuteczniejszy zabieg na cellulit, czym jest karboksyterapia, jak działa oraz na jakie efekty można liczyć.

Skuteczny zabieg na cellulit

W ofertach gabinetów kosmetologicznych często spotykamy się z trudnymi nazwami zabiegów. Nie znając technologii, trudno jest wybrać dla siebie odpowiedni, który przyniesie oczekiwane rezultaty. Choć do nowości przeważnie podchodzimy sceptycznie, warto się przełamać i zaufać specjalistom. Sprawdzonym zabiegiem o potwierdzonej skuteczności jest karboksyterapia. Najprościej mówiąc, jest to wstrzykiwanie dwutlenku węgla pod skórę. W porównaniu z wieloma zabiegami, karboksyterapia jest stosunkowo niedroga, a jednocześnie najskuteczniejsza, jeśli chodzi o leczenie cellulitu i rozstępów. Co więcej, o karboksyterapii znajdziemy obszerną dokumentację naukową, co potwierdza jej działanie. To jak najbardziej bezpieczny zabieg.

Czym jest karboksyterapia?

Choć niewiele osób słyszało jeszcze o karboksyterapii, jest ona jednym z najstarszych zabiegów. Dwutlenek węgla był wykorzystywany przez francuskich kardiologów z uzdrowiska Royat do leczniczych kąpieli w przypadku pacjentów cierpiących na niewydolność żylną. Z czasem lekarze zaczęli podawać CO2 podskórnie w celu leczenia owrzodzeń cukrzycowych oraz miażdżycy. Bardzo szybko karboksyterapią zainteresowały się medycyna estetyczna oraz kosmetologia. Obecnie zabiegi te wykonuje się niemal na całym świecie. Karboksyterapia to dobry wybór na ciało, twarz i włosy. To bezkonkurencyjny zabieg, jeśli chodzi o leczenie cellulitu i rozstępów. Co więcej, z uwagi na doskonałe wyniki, poleca się ją w leczeniu łuszczycy.

Jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia polega na iniekcji, jednak jest zupełnie innym zabiegiem, niż np. te z użyciem wypełniaczy. Nie blokuje się żadnych mięśni, nie wstrzykuje się sztucznych związków, lecz czysty dwutlenek węgla. Gaz ten naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Karboksyterapia jest zabiegiem ukierunkowanym na poprawę fizjologii skóry. Wstrzykując gaz w terapeutycznych dawkach, w naturalny sposób poprawia się ukrwienie skóry. Do ostrzykiwanych miejsc napływa więcej krwi, dociera znacznie więcej tlenu, składników odżywczych. Warto decydować się na zabiegi karboksyterapii regularnie w celu poprawy sprężystości skóry i zwiększenia produkcji kolagenu. Karboksyterapia skutecznie rozbija tkankę tłuszczową. Można wykorzystać zabieg również w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub jako uzupełnienie po liposukcji. Zaleca to wielu chirurgów plastyków. Więcej o karboksyterapii dowiesz się w naszym gabinecie kosmetologicznym!

Polecane wpisy
Czy depilacja laserowa w domu jest bezpieczna?