Jak się przygotować do zabiegu laserowego ujędrniania brzucha?

Laserowe ujędrnianie ciała, sprawdzi się najlepiej na takich obszarach jak: brzuch, uda, pośladki czy ramiona. To idealny sposób na wyszczuplenie i ujędrnienie sylwetki bez efektu jo-jo. W połączeniu ze zbilansowaną dietą i systematyczną aktywnością fizyczną, pozwoli uzyskać wspaniałe efekty i smukłą sylwetkę. Zdecydowałaś się na jego wykonanie i zastanawiasz się, jak się przygotować do zabiegu laserowego ujędrniania brzucha? Wyjaśniamy.

 

Spis treści:

  • Na czym polega zabieg laserowego ujędrniania?
  • Jak się przygotować do zabiegu laserowego ujędrniania brzucha?
  • Zalecenia po zabiegu

We wpisie dowiesz się na czym polega laserowe ujędrnianie ciała, jak się do niego poprawnie przygotować oraz jakie są zalecenia po zabiegu.

 

Na czym polega zabieg laserowego ujędrniania?

Jest to zabieg polegający na użyciu światła wiązki lasera do regeneracji komórek skóry. Laser działa stymulująco na komórki skóry, pobudzając regenerację i wytwarzanie nowych włókien kolagenowych i elastyny. Na tkankę oddziałuje się temperaturą o wysokości ok. 40 stopni Celsjusza, przy jednoczesnym chłodzeniu miejsca poddawanemu zabiegowi i pełnej kontroli temperatury urządzenia. Przed wykonaniem zabiegu następuje konsultacja ze specjalistą, który precyzyjnie określa moc i długość naświetlania. Jest ona dopasowana do indywidualnych cech organizmu pacjenta. Zabieg powoduje leczenie blizn, wyrównanie zmarszczek, poprawę napięcia i kondycji skóry, oraz poprawę jej kolorytu. Laser działa też zbawiennie na redukcję rozstępów oraz zwiotczałej skóry brzucha.

 

Jak się przygotować do zabiegu laserowego ujędrniania brzucha?

Najlepszym okresem na wykonanie zabiegu będzie późna jesień lub zima. W cieplejsze pory roku należy pamiętać o bezwzględnym unikaniu promieni słonecznych przed i po zabiegu. Należy stosować preparaty z filtrami przeciw promieniowaniu UV, przed kuracją oraz po jej zakończeniu. Obszar skóry poddawany zabiegowi musi być dokładnie oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń, skóra musi być zagojona i zdrowa. Na jej powierzchni nie powinno być uszkodzeń i wykwitów. Podczas zabiegu nie trzeba stosować znieczulenia, ponieważ laser posiada nowoczesny system chłodzący, który niweluje wszelki dyskomfort podczas zabiegu.

 

Zalecenia po zabiegu

Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, a po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennych czynności. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak efekty te są normalne i znikają po upływie 1-2 dni. Należy obchodzić się ze skórą delikatnie. Miejsca zabiegu trzeba uważnie obserwować. Należy pamiętać o odpowiedniej ochronie UV, nawilżeniu skóry łagodnymi kremami lub balsamami. Konieczne jest osłanianie skóry przed słońcem. Nie należy korzystać z solarium, samoopalaczy oraz sauny – może to powodować podrażnienie skóry poddanej zabiegowi. Nie należy używać drażniących środków do mycia ciała, zażywać leków i ziół fotouczulających. Unikajmy także wykonywania peelingu ciała i innych preparatów złuszczających skórę. Należy się powstrzymać także przed depilacją i woskowaniem skóry.

Polecane wpisy