Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Planujesz depilację laserem? Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie. Musisz wiedzieć, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem, na który możemy udać się “z marszu”. W zasadzie przygotowanie rozpoczyna się już miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej. To właśnie wtedy należy zrezygnować m.in. z opalania. To bardzo ważne, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.Laser diodowy LightSheer Duet pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia, dlatego warto poświęcić czas na przygotowanie, aby faktycznie uzyskać spektakularny efekt. Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia? Wyjaśniamy!

Spis treści:

 • Wywiad ze specjalistą – przygotowanie do depilacji laserowej
 • Laserowe usuwanie owłosienia – przeciwwskazania
 • Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Z wpisu dowiesz się, jakie są najważniejsze zasady związane z depilacją laserową, jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania owłosienia oraz co trzeba wiedzieć, zanim udamy się na zabieg.

Wywiad ze specjalistą – przygotowanie do depilacji laserowej

Pierwszym krokiem jest wywiad ze specjalistą w wybranej klinice. To bardzo ważne, aby przygotowania do depilacji laserowej rozpocząć właśnie w ten sposób. Kosmetolog przeprowadzi wywiad, na podstawie którego stwierdzi, czy depilacja laserowa jest możliwa do wykonania w konkretnym przypadku. Podczas wizyty specjalista oceni także stan skóry i rodzaj włosów. To właśnie na tej podstawie dobiera się później parametry wiązki lasera Light Sheer. Konsultacja może uwzględniać również próbę laserową.

Laserowe usuwanie owłosienia – przeciwwskazania

Jeśli rozpoczynamy przygotowania do depilacji laserowej, konieczne jest sprawdzenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Przede wszystkim nie przeprowadza się depilacji laserowej w okresie ciąży, na świeżo opalonej skórze, przy chorobach skóry – łuszczyca, grzybica, jeśli przyjmowane są leki fotouczulające, obniżające krzepliwość krwi, przy padaczce, nowotworach, jeśli w miejscu zabiegu jest tatuaż. Niektóre lasery nie działają również na włosy siwe, rude, blond. Warto zapytać w wybranej klinice o możliwość przeprowadzenia takiego zabiegu, jeśli posiadamy właśnie włosy w wymienionych kolorach.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania, można przystąpić do zabiegu. Zanim jednak ustalimy datę, trzeba uwzględnić najważniejsze zasady odpowiedniego przygotowania:

 • na miesiąc przed zabiegiem nie opalamy się, gdyż w opalonej skórze jest obecna duża ilość melaniny, która przyciąga światło lasera,
 • co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy samoopalaczy,
 • co najmniej miesiąc (a najlepiej 6 tygodni) przed zabiegiem nie wyrywamy włosów na ciele, nie usuwamy włosów na twarzy,
 • na ok. 1-3 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy leki i zioła fotouczulające,
 • na 2 tygodnie przed zabiegiem rezygnujemy z herbat ziołowych, które zawierają dziurawiec bądź nagietek,
 • dbamy o to, aby skóra nie była sucha czy podrażniona,
 • na tydzień przed zabiegiem rezygnujemy z kremów do depilacji, kosmetyków z retinolem czy kwasami owocowymi,
 • 2 tygodnie przed zabiegiem rezygnujemy z peelingów chemicznych,
 • dzień przed zabiegiem depilacji laserowej golimy włosy, które mają zostać usunięte,
 • na zabieg przychodzimy z czystą skórą – bez makijażu, dezodorantu, kremu.
Polecane wpisy
czy-depilacja-laserem-boliile-trwa-depilacja-laserowa