Jak przebiega depilacja laserowa bikini?

Skóra w okolicach bikini jest bardzo delikatna i wrażliwa. To dlatego jest narażona na podrażnienia, gdy stosujemy tradycyjne metody depilacji – golenie maszynką, depilacja woskiem. Może to prowadzić do wrastania włosków, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim wiąże się z dyskomfortem. Rozwiązaniem problemu jest depilacja laserem LightSheer Duet. Polega ona na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia w okolicach bikini przy użyciu światła lasera. Wiązka urządzenia wnika w głąb skóry, skutecznie niszczy komórki odżywcze włosa, a tym samym hamuje jego odrastanie. Aby zlikwidować ponad 95% włosków w okolicach bikini, niezbędne jest poddanie się serii zabiegów depilacji laserem Light Sheer Duet.

 

Spis treści:

  • Jaka forma depilacji laserowej bikini będzie odpowiednia?
  • Jak wygląda zabieg depilacji bikini laserem?
  • Czy laserowa depilacja bikini boli?

Z wpisu dowiesz się, jak dopasować odpowiednią formę depilacji laserowej bikini, jak wygląda zabieg oraz czy depilacja laserem boli.

Jaka forma depilacji laserowej bikini będzie odpowiednia?

Do wyboru mamy kilka wariantów, jeśli chodzi o depilację laserową bikini. Najpłytszą formą depilacji, która zapewnia naturalny efekt jest depilacja laserowa francuska. Włoski są usuwane z boków wzgórka łonowego i pachwin, dlatego nie wydostają się poza linię bielizny. Nieco głębsza jest depilacja brazylijska bikini. W tym przypadku włoski są usuwane z okolic bikini, pachwin, warg sromowych oraz okolic pomiędzy pośladkami. Włoski, które znajdują się na środku wzgórka łonowego, mogą być ukształtowane np. w pasek, dowolny kształt należy wtedy zostawić w formie nieogolonej. Jeśli zależy nam na całkowitym usunięciu włosków z pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych, okolic pośladków, czego efektem jest idealnie gładka strefa bikini, należy zdecydować się na hollywoodzką depilację laserem.

Jak wygląda zabieg depilacji bikini laserem?

Każdy zabieg depilacji laserowej jest poprzedzony wywiadem z kosmetologiem. Na tej podstawie można stwierdzić, czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Ocenia się również typ oraz stan skóry i włosów. To także dobry moment na to, aby poznać oczekiwania danej osoby dotyczące samego zabiegu oraz głębokości, na jakiej ma zostać przeprowadzona depilacja.

Kosmetolog dobiera odpowiednie parametry wiązki lasera LightSheer, które są dopasowywane indywidualnie do skóry i jakości włosków. Okolice bikini przeważnie są naświetlane przy użyciu mniejszej głowicy. Zupełnie naturalnym objawem po zabiegu jest niewielki obrzęk lub zaczerwienienie skóry. Stan ten utrzymuje się od kilku godzin do kilku dni.

Czy laserowa depilacja bikini boli?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy depilacja laserowa bikini boli. Tolerancja bólu to indywidualna kwestia. Strefa bikini jest jednak wrażliwa, dlatego można odczuwać niewielki dyskomfort podczas depilacji laserem. Laser LightSheer Duet wyposażony jest w głowicę chłodzącą, która minimalizuje nieprzyjemne uczucie.

Polecane wpisy
jak-długo-działa-depilacja-laserowadlaczego-endermologia-nie-działa