Jak powinny wyglądać idealne usta?

Coraz większą popularnością cieszy się zabieg korekty i powiększania ust. Tego typu zabiegi są na porządku dziennym i w zasadzie nikogo nie dziwią. Inspirujemy się gwiazdami światowego formatu, ideałami piękna z symetrycznymi, idealnie zaznaczonymi wargami. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornii postanowili zbadać ten temat i przekonać się, jakie usta są uważane za najbardziej atrakcyjne. Jak się okazało, w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych korekty kształtu warg dokonało ponad 27 tysięcy kobiet. Większość zabiegów skupiała się wokół lekkiego wypełnienia lub delikatnej zmiany kształtu ust. Celem było osiągnięcie naturalnego efektu.

Dwa lata później, czyli w 2017 roku, zespół badaczy z USA wybrał 400 kobiet, które poddały się operacji ust. Zaprezentowano im wargi młodych pań na kilku zdjęciach, pytając o to, które z nich są najbardziej bądź najmniej atrakcyjne w skali od 1 do 10. Uczestniczki badania wybrały usta o 50% większe od rozmiaru, który jest uznawany za przeciętny. Wybrały również taki rodzaj ust, w którym dolna krawędź wargi jest dwa razy większa niż górna. Dla porównania, w ten kanon wpisują się wargi Mirandy Kerr, Natalie Portman czy Alessandry Ambrosio.

Spis treści:

  • Jaki jest idealny kształt ust?
  • Czy warto zdecydować się na zabieg powiększania warg?

Z wpisu dowiesz się, jaki rozmiar warg jest uznawany za najbardziej atrakcyjny i pożądany oraz czy warto poddać się zabiegowi korekty ust.

Jaki jest idealny kształt ust?

Czy idealne usta istnieją? Okazuje się, że tak. Co ciekawe, wbrew temu, co może nam się wydawać, za najbardziej atrakcyjne uznano usta z większą dolną wargą. Jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie, warto udać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, która nie tylko zna obecne trendy, ale przede wszystkim słucha potrzeb pacjenta. Nadmiernie wypełnione usta powoli odchodzą w niepamięć. Za klasyczne piękno uważa się proporcjonalną, symetryczną twarz. Zabieg korekty i powiększania warg jest idealnym wyborem dla pań, które borykają się z asymetrią, mają kompleks z powodu ledwo widocznej górnej lub dolnej wargi, chcą unieść kąciki warg. Odpowiednio dobrany zabieg pozwoli wyrównać proporcje i odpowie na potrzeby danego pacjenta. Kluczowe jest to, aby poprawić swój wygląd, a nie całkowicie go zmienić. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją z kosmetologiem.

Czy warto zdecydować się na zabieg powiększania warg?

Powiększanie warg kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem na całe życie. Kwas z czasem się wchłania, dlatego co kilka miesięcy należy ponawiać zabieg. To dobra informacja dla osób, które chciałyby mieć większe usta, ale nie wiedzą, jaki konkretnie rozmiar będzie im odpowiadał. Na początek można zdecydować się na wybór mniejszej ilości kwasu hialuronowego, np. 0,5 – 1 ml. Jeśli zechcemy, z czasem można wstrzyknąć większą ilość kwasu. Ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej jest idealną alternatywą dla operacji plastycznych. Dzięki niemu wyrównamy proporcje twarzy, a sam zabieg jest wysoce bezpieczny. Efekt jest widoczny od razu, jednak trzeba poczekać, aż zejdzie opuchlizna.

Polecane wpisy
depilacja-laserowa-bikini-rodzajeco-to-jest-endermologia