Jak należy przygotować się do depilacji laserowej?

Jeden z najpopularniejszych zabiegów, czyli depilacja laserowa. Najwyższa skuteczność i bezinwazyjność dzięki wykonywaniu depilacji za pomocą lasera LightSheer Duet. Na depilację laserową warto iść do sprawdzonej i renomowanej kliniki, aby uniknąć niepożądanych działań oraz komplikacji. Zabieg depilacji laserowej nie jest zabiegiem, na który możemy udać się z dnia na dzień, więc jak należy przygotować się do depilacji laserowej?

Spis treści:

  • Depilacja laserowa – czym jest?
  • Jak przygotować się do zabiegu?
  • Kiedy zdecydować się na depilację?

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest depilacja laserowa oraz jak należy przygotować poszczególne części ciała do zabiegu.

Depilacja laserowa – czym jest?

Wśród wielu dostępnych metod depilacji, kobiety coraz częściej decydują się na depilację laserową. Taka depilacja daje najlepsze efekty, o których przy innych metodach możemy tylko pomarzyć. Za pomocą specjalnej głowicy wytwarzane jest kontrolowane światło, które naświetla melaninę, jednocześnie wypalając cebulkę włosa. Dzięki temu właśnie uzyskujemy efekt gładkiej skóry, a włosy nie odrastają. Laser działa tylko na włosy w fazie wzrostu, dlatego tak ważne jest odbycie kilku zabiegów, w odstępie co 8 tygodni.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby możliwa była depilacja laserowa niezbędny jest w gabinecie laser specjalistyczny, taki jak najlepszy na rynku LightSheer Duet. Metoda ta jest najskuteczniejsza na rynku i wiążę się z minimalnym dyskomfortem. Depilacji laserowej można poddać się w każdym wieku. Przed zabiegiem włosy wybranej partii ciała należy ogolić tylko maszynką. Zabronione jest zrobienie tego depilatorem, czy pęsetą. Skórę należy umyć łagodnym mydłem, aby uniknąć podrażnień. Ponadto nie stosujemy kremów, perfum, antyperspirantów, dezodorantów, balsamów, ani żadnej innej pielęgnacji w miejscu, które poddajemy laserowej depilacji. Dobę przed zabiegiem nie można także pić alkoholu. Za to na miesiąc przed depilacją laserową, nie można poddawać się także innym zabiegom z wykorzystaniem lasera. Po zabiegu należy zadbać o skórę i zaplanować kolejny zabieg. Gdyż zabiegi depilacji laserowej należy odbywać regularnie. Wszystkie wskazówki dotyczące dbania o skórę podczas pierwszego zabiegu przekaże osoba wykonująca depilację.

Kiedy zdecydować się na depilację?

Głównym względem przez który decydujemy się na depilacje laserową, są względy estetyczne. Codzienne golenie staje się uciążliwe, tak samo, jak wieczne pamiętanie o kupnie maszynek i pianki. Depilacja woskiem jest za to bardzo bolesna. Wskazaniem do depilacji laserowej jest także częste zapalenie mieszków włosowych. Wieczne przebarwienia i ranki, maści, kremy i plastry to wszystko, co wiążę się z depilacją. Jednak depilacja laserowa pozwala pozbyć się owłosienia na zawsze, gładka skóra bez zmartwień to komfort i pewność siebie.

Polecane wpisy
ile-zabiegow-depilacji-laserowej-trzeba-wykonacco-trzeba-wiedziec-o-depilacji-laserowej