Jak długo działa depilacja laserowa?

Dzięki nowoczesnym metodom możliwe jest pozbycie się włosków na zawsze. Jednym z najskuteczniejszych laserów na rynku jest laser LightSheer Duet. To właśnie on pozwala na usunięcie 95% owłosienia z wybranej partii ciała. Profesjonalna depilacja laserowa to prawdziwy hit, który z każdym kolejnym rokiem zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą wyjątkowych efektów, jakie można dzięki niej uzyskać. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie decydują się na wykonanie zabiegu. Trzeba jednak podkreślić, że na trwałe efekty można liczyć dopiero po kilku zabiegach laseroterapii.

 

Spis treści:

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Dlaczego konieczne jest wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej?

Na czym polega depilacja laserowa?

Laserowa depilacja LightSheer Duet pozwala na trwałe usunięcie włosków z wybranej partii ciała. Podczas zabiegu wykorzystuje się wiązkę światła lasera. Przenika ona przez skórę, niszcząc znajdujące się w niej mieszki włosowe. Laser Light Sheer Duet działa na melaninę – ciemny pigment. To dlatego na najlepsze efekty mogą liczyć osoby o jasnej karnacji, które posiadają ciemne włoski. Po przeprowadzonej serii zabiegów, włoski przestają odrastać. Efektem jest jedwabiście gładka skóra na zawsze.

Depilacja laserem pozwala na usunięcie owłosienia z takich partii ciała jak: pachy, nogi, klatka piersiowa, szyja, bikini, twarz i innych. Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Ze względu na to, że laser LightSheer Duet jest wyposażony w specjalną nakładkę chłodzącą, dyskomfort związany z zabiegiem jest zredukowany do minimum. Jeśli decydujemy się na wykonanie depilacji laserowej w renomowanej klinice, jest on bezpieczny.

 

Dlaczego konieczne jest wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej?

Istnieje konieczność wykonania kilku zabiegów depilacji laserowej. Wszystko ze względu na specyfikę wzrostu włosów. Światło lasera niszczy tylko te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu. Są one widoczne na powierzchni skóry. Faza ta nazywa się anagenem. Pozostałe okresy wzrostu włosów to katagen – faza zaniku, a także telogen – faza spoczynku. To właśnie w tych dwóch fazach laser nie zadziała. Niestety, owłosienie nie rośnie stale wyłącznie w jednej fazie. Nieustannie się one zmieniają. To dlatego wykonuje się kilka zabiegów z rzędu w odstępach co kilka tygodni.

Zaleca się wykonanie minimum sześciu zabiegów depilacji laserowej, które powtarzamy w odstępach co 8 tygodni. Czasem zdarza się, że jest wymagane więcej zabiegów, aby możliwe było uzyskanie jeszcze lepszych efektów. To wskazanie dotyczy głównie osób z cieńszymi i jaśniejszymi włosami, w których nie ma dużej ilości melaniny. Raz w roku można zdecydować się również na wykonanie zabiegu przypominającego.

Warto mieć świadomość, że pierwsza depilacja laserowa nie usunie wszystkich włosków na danej partii ciała. Dopiero po kilku zabiegach uzyskamy efekt jedwabiście gładkiej skóry na stałe. To dlatego, odpowiadając na pytanie, jak długo działa depilacja laserowa, trzeba podkreślić, że to trwała metoda usuwania owłosienia.

Polecane wpisy
depilacja-laserowa-jaki-laser-najskuteczniejszyjak-przebiega-depilacja-laserowa-bikini