Jak dbać o wrażliwą skórę pod oczami?

Skóra pod oczami, to najdelikatniejsza i przez to najbardziej wymagająca część skóry twarzy. Łatwo ulega wysuszeniu, jest podatna na pojawianie się cieni i opuchlizny oraz najszybciej zauważymy na niej pierwsze oznaki starzenia. To także skóra najczęściej reagująca podrażnieniem i uczuleniem na różne czynniki zewnętrzne. Skóra pod oczami wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji, skonstruowanej nieco inaczej niż pielęgnacja pozostałego obszaru twarzy. W codziennej pielęgnacji często zapominamy o skórze pod oczami lub traktujemy ją w podobny sposób jak pozostałą część skóry twarzy. Jak dbać o wrażliwą skórę pod oczami? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Charakterystyka skóry pod oczami
  • Jak zadbać o skórę wokół oczu?

We wpisie dowiesz się, czym charakteryzuje się skóra pod oczami, oraz jak prawidłowo zadbać o okolicę oczu.

Charakterystyka skóry pod oczami

Skóra pod oczami jest o wiele cieńsza niż w pozostałych rejonach ciała – jej grubość wynosi około pół milimetra. Skóra pod oczami jest bardzo podatna na wszelkie działanie czynników zewnętrznych, dlatego szybko ulega podrażnieniu, wiotczeniu i wszelkim uczuleniom. Skóra wokół oczu jest także mało odporna na rozciąganie, ponieważ posiada dużo mniej włókien kolagenowych. Nie posiada także gruczołów łojowych co sprawia, że szybko ulega przesuszeniu i podrażnieniu. W pielęgnacji skóry wokół oczu kluczowe więc będą delikatne, ale silnie nawilżające kosmetyki. Brak gruczołów łojowych na tym obszarze skóry powoduje, że cera przez problemy z nawilżeniem, ma tendencję do puchnięcia i powstawania cieni. Cienie i opuchlizna pod oczami powodują, że twarz wygląda na zmęczoną. Masaż skóry wokół oczu powinien odbywać się z największą delikatnością i bez udziału ruchów powodujących naciąganie skóry. Skóra wokół oczu jest także najbardziej narażona na powstawanie licznych zmarszczek mimicznych.

Jak zadbać o skórę wokół oczu?

Pielęgnacja skóry pod oczami wymaga zastosowania odpowiednich preparatów, dedykowanych do tego obszaru naskórka oraz stosowania zabiegów kosmetycznych, które dają satysfakcjonujące efekty nawet na bardzo cienkiej i wrażliwej skórze. Do takich zabiegów należy mezoterapia substancją rewitalizującą. Jest to zabieg, którego wysoka skuteczność tkwi w specjalnym odżywczym koktajlu. Jest to specjalny preparat, który stymuluje tkanki do biologicznej odnowy skóry. Jest szczególnie polecany do pozbywania się zmarszczek wokół oczu, na dekolcie, na szyi, na czole, policzkach czy fałdach nosowo-wargowych. Efekty zabiegu mezoterapii są spektakularne. Zmarszczki wokół oczu zauważalnie wygładzają się, skóra jest wyraźnie napięta i zrewitalizowana. Innym zabiegiem, który może być z powodzeniem stosowany w okolicach oczu, jest lifting skóry SMOOTH. Zabieg powoduje kontrolowane złuszczanie naskórka oraz pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej gęstość i jędrność. To delikatna i nieinwazyjna metoda odmładzania twarzy, która wygładza strukturę skóry, redukuje zmarszczki i napina skórę wokół oczu. Lifting ablacyjny SMOOTH pozwala w efektywny sposób zahamować procesy starzenia, delikatnej i wrażliwej skóry wokół oczu.

Polecane wpisy