Jak często należy wykonywać peeling chemiczny?

Regularne złuszczanie naskórka to istotny element codziennej pielęgnacji. Jego istota jest przebudowa i regeneracja naskórka. Peeling chemiczny, to zabieg kosmetyczny z użyciem kwasów. Jego celem jest złuszczenie martwego naskórka i efekt wygładzenia skóry. Jak często należy wykonywać peeling chemiczny? W jakiej częstotliwości wykonywać peeling aby sobie nie zaszkodzić? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Na czym polega peeling chemiczny?
  • Jak często należy wykonywać peeling chemiczny?
  • Efekty po peelingu chemicznym

We wpisie dowiesz się na czym polega zabieg peelingu chemicznego, jak często należy wykonywać peeling chemiczny oraz jakie są jakie główne efekty i zalety.

 

Na czym polega peeling chemiczny?

W zależności od głębokości działania peelingu, możemy je podzielić na peeling powierzchniowy – działający w obrębie naskórka, średniogłęboki – obejmujący naskórek i wierzchnią warstwę skóry, oraz głęboki – czyli sięgający głębszych warstwy skóry. Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę czynnych związków chemicznych, o określonym stężeniu. Peeling dociera do konkretnych warstw naskórka i powoduje jego złuszczenie. Intensywność złuszczenia jest uzależniona od stężenia użytego do zabiegu kwasu, oraz czasu aplikacji. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy pochodzący z trzciny cukrowej, lub także inne kwasy owocowe o naturalnym pochodzeniu. Warto wykonać serię peelingów, które działają odmładzająco i likwidują oznaki starzenia się skóry. Użyte podczas zabiegu kwasy działają jeszcze przez pewien czas po jego wykonaniu, dlatego niezwykle istotne jest aby nie narażać skóry na kontakt z promieniami słonecznymi. 

 

Jak często należy wykonywać peeling chemiczny?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od rodzaju i stanu skóry pacjenta. Wskazaniami do przeprowadzenia peelingu chemicznego są zmiany w pigmentacji skóry tj. piegi, plamy soczewicowate czy przebarwienia pozapalne. Peeling nadaje się także dla osób zmagających się z suchością skóry, rogowaceniem przymieszkowym czy trądzikiem zaskórnikowym. Odstępy pomiędzy zabiegami, powinny wynosić około 2-5 tygodni. Jeżeli oczekujemy spektakularnych efektów, jeden zabieg peelingu chemicznego może nie wystarczyć. Najlepsze efekty da seria zabiegów, ustalona ze specjalistą z uwzględnieniem naszych potrzeb i typu cery.

 

Efekty po peelingu chemicznym

Peeling ma za zadanie usunąć martwe komórki, nadmiar sebum zgromadzony na twarzy oraz usunąć nieczystości zgromadzone w trudno dostępnych miejscach. Nieczystości odpowiedzialne są za powstawanie niedoskonałości i zapychanie porów. Mikrouszkodzenia skóry które wywołuje peeling, pobudzają skórę do odbudowy i regeneracji komórek. Dzięki temu skóra jest wyraźnie gładsza, bardziej promienna i napięta. Peeling niweluje oznaki starzenia się skóry, rozjaśnia liczne przebarwienia, spłyca drobne zmarszczki i niweluje niedoskonałości w postaci wyprysków. Peeling  umożliwia pełną regenerację naskórka i stymuluje komórki do odnowy. Należy pamiętać, aby tuż po wykonanym zabiegu nie eksponować wrażliwej skóry na słońce.

Polecane wpisy