Ile trwa zabieg depilacji laserowej? Jak się do niego przygotować?

Skuteczność efektu depilacji laserowej, jest ściśle uzależniona od karnacji oraz koloru włosów pacjenta. Zależy także od rodzaju urządzenia używanego do jej przeprowadzenia. Stosowany w naszej klinice laser LightSheer Duet, to urządzenie innowacyjne i cechujące się wysoką skutecznością. Zastanawiasz się nad przeprowadzeniem depilacji laserowej i zadajesz sobie pytanie, ile trwa zabieg depilacji laserowej? Jak masz się do niego przygotować? Odpowiadamy.

 

Spis treści:

  • Jak się przygotować do depilacji?
  • Ile trwa zabieg?
  • Jak często należy przeprowadzać depilację laserową?

We wpisie dowiesz się, jak się prawidłowo przygotować do zabiegu depilacji laserowej, ile trwa taki zabieg oraz jak często należy przeprowadzać zabiegi depilacji, aby efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący. 

 

Jak się przygotować do depilacji?

Przede wszystkim należy skonsultować się ze specjalistą z naszej kliniki. Przeprowadzi on szczegółowy wywiad z pacjentem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej. Kosmetolog oceni stan skóry i typ włosów pacjenta. Precyzyjnie dobierze moc i częstotliwość lasera, do karnacji i typu owłosienia. Około miesiąca przed zabiegiem powinno unikać się opalania na słońcu, zrezygnować z wizyt w solarium i używania samoopalacza. Na 6 tygodni przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów, które mają być poddane zabiegowi depilacji laserowej. Na 1-3 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy także wszelkie leki fotouczulające tj. antybiotyki, przeciwdepresyjne i przeciwbólowe. Stale dbamy o to, aby skóra była nawilżona i zdrowa. Używajmy kosmetyków silnie nawilżających skórę. 1-2 tygodnie przed depilacją nie stosujemy żadnego peelingu na skórę,a  w szczególności chemicznego. Na tydzień przed nie stosujemy kremów do depilacji oraz kosmetyków zawierających retinol, kwasy owocowe i izotretynoinę. Dzień przed zabiegiem dokładnie golimy włosy, w miejscu jego przeprowadzenia. Do zabiegu nie należy nakładać na skórę żadnych kosmetyków, dezodorantów, stosować perfum i makijażu (jeżeli zabieg dotyczy obszaru twarzy).

 

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od wielkości obszaru skóry, który będzie poddawany zabiegowi laserowej depilacji. Depilacja łydek będzie trwała około 15-20 minut, depilacja bikini 10-20 minut, pleców i klatki piersiowej 20-30 minut, ramion 10-15 minut, depilacja ud 20-30 minut, wąsika i pach 5-10 minut. Depilacja całych nóg (łydki oraz uda) to czas trwania około 35-45 minut. Laser LightSheer Duet jest na tyle delikatny i skuteczny, że bez problemu można go stosować nawet we wrażliwych okolicach intymnych. 

 

Jak często należy przeprowadzać depilację laserową?

To ile zabiegów jest potrzebnych aby zabieg był w 100% skuteczny, jest uzależnione od typu karnacji, koloru włosa i predyspozycji organizmu pacjenta. Przyjmuje się, że aby całkowicie pozbyć się owłosienia z danej partii ciała, należy poddać się ok. 6 zabiegom w częstotliwościach co 6-8 tygodni.

Polecane wpisy