Ile trwa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na długi czas pozbyć się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od grubości, koloru włosków, a także od samego urządzenia wykorzystywanego do depilacji. W naszej klinice stosujemy innowacyjny laser LightSheer Duet, który wyróżnia się najwyższą skutecznością. Pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia oraz uzyskanie jedwabiście gładkiej skóry. To jednak nie wszystkie zalety płynące z depilacji laserowej. Brak niechcianego owłosienia to większa pewność siebie, wyższa estetyka i komfort. Ile trwa depilacja laserowa? Na jak długo wystarczają efekty depilacji laserowej? Wyjaśniamy wszelkie istotne kwestie.

Spis treści:

  • Ile trwa zabieg depilacji laserowej?
  • Ile trwa efekt depilacji laserowej?
  • Depilacja laserowa ile czasu potrzeba na zabieg
  • Depilacja laserowa na jak długo starcza
  • Depilacja laserowa ile trwa efekt
  • Ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba dla uzyskania efektu
  • Ile trwa zabieg depilacji laserowej bikini

Z wpisu dowiesz się, ile czasu trwa zabieg depilacji laserowej w zależności od partii ciała, jak długo utrzymują się efekty zabiegu.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Ile czasu trzeba zarezerwować na zabieg depilacji laserowej? Czas zabiegu jest uzależniony od miejsca, które poddajemy depilacji. Przykładowo, depilacja laserem diodowym Light Sheer Duet pach trwa około 3-5 minut. Gdy decydujemy się na usuwanie owłosienia z okolic bikini, trzeba na to przeznaczyć ok. 15-25 minut. Zabieg laserem w okolicach ramion to czas ok. 10-15 minut, pleców 20-30 minut, klatki piersiowej 15-20 minut, łydek 15-20 minut, ud 20-30 minut, całych nóg ok. 45 minut. Można także zdecydować się na laserowe usuwanie wąsika, które trwa 10 minut, lub bródki ok. 5-15 minut. Jak widać, depilacja laserowa to stosunkowo szybki zabieg, dlatego nie trzeba przeznaczać na niego sporo czasu.

Ile trwa efekt depilacji laserowej?

Osoby decydujące się na depilację laserową, z pewnością zastanawiają się, ile trwa efekt. Pierwsze efekty zobaczymy już po jednym zabiegu, jednak trzeba mieć na uwadze, że będą one niewielkie. Owłosienie stanie się rzadsze, jednak nie należy oczekiwać spektakularnych rezultatów. Depilacja laserowa wiąże się z kilkoma zabiegami. Tylko wtedy pozbędziemy się niemal całkowicie zbędnego owłosienia. Po każdej serii po ok. tygodniu od przeprowadzonego zabiegu zobaczymy efekt. Mniej więcej 7 dni potrzebują włoski, aby wypaść z wewnętrznej warstwy skóry. Ważne, by wiedzieć, że choć laser znacząco osłabia owłosienie już w trakcie sesji, często pozostaje ono jednak na ciele przez kilka dni. Po tym czasie skóra będzie się stawać piękna i gładka.

Co istotne, proces wzrostu samego włosa odbywa się cyklicznie w konkretnych odstępach czasowych. To dlatego nie pozbędziemy się całego owłosienia podczas jednego zabiegu. Podczas zabiegu nie zostaną usunięte te włoski, które są uśpione w głębszych warstwach cebulki. Nie reagują one na wiązki lasera. Aby efekt gładkiej skóry utrzymywał się przez długi czas, niezbędne jest wykonanie całej serii zabiegów depilacji laserowej. Pojedyncza sesja pozwala na pozbycie się włosków w ok. 30 %. Liczbę zabiegów dobierze specjalista na podstawie analizy oraz wywiadu z pacjentem. Wykonujemy zabiegi co kilka tygodni.

Depilacja laserowa ile czasu potrzeba na zabieg

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który zdecydowanie charakteryzuje się najwyższą skutecznością. Zabiegi systematycznie powtarzane w odpowiednich, ustalonych indywidualnie z kosmetologiem odstępach czasu pozwolą Ci zlikwidować owłosienie z danego obszaru ciała, nawet w 98%.

O czasie trwania poszczególnych zabiegów już powiedzieliśmy wcześniej, tak naprawdę długość zabiegu zależy od wybranej partii ciała, najdłużej trwają zabiegi wykonywane na dużym obszarze ciała np. na nogach, plecach, klatce piersiowej i w miejscach delikatnych, intymnych np. okolice bikini.
Używany przez nas laser diodowy Light Sheer Duet charakteryzuje się najlepszymi i najszybszymi efektami depilacji laserowej, z tego względu jak już wcześniej wspomnieliśmy, na sam zabieg nie musimy przeznaczać dużej ilości czasu. Zazwyczaj czas trwania zabiegu nie przekracza więcej niż 30 minut, co oznacza, że możemy go wykonać nawet w czasie przerwy w pracy. Zabieg należy oczywiście kilkukrotnie powtórzyć w celu wzmocnienia efektów działania.

Depilacja laserowa na jak długo starcza

Przede wszystkim na początek należy wspomnieć, jak przebiega przygotowanie do samego zabiegu. Depilacja laserowa powinna być zawsze przeprowadzana tylko w profesjonalnym gabinecie. Po umówieniu się na wizytę w Proclinic Wrocław nasz kosmetolog na wstępie przeprowadzi z Państwem dokładny wywiad, podczas którego zostaną wykluczone ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu np. nowotwór, cukrzyca, zażywanie niewskazanych leków. O wszystkim dowiecie się Państwo podczas wizyty, w kolejnym kroku kosmetolog zbada stan skóry, koloryt włosa, grubość i gęstość owłosienia w partiach, w których zabieg ma być wykonany. Na tej podstawie nasz specjalista określi parametry wiązki laserowej, czas trwania zabiegu oraz przypuszczalną ilość powtarzanych serii, jak również odstępy od poszczególnych zabiegów.

Zabieg depilacji laserowej może wykazywać skuteczność nawet na okres kilku lat, ale wszystko oczywiście zależy od predyspozycji indywidualnych oraz od spełnienia zaleceń kosmetologa: wykonania całej serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu itd.

Depilacja laserowa ile trwa efekt

To jedno z najczęściej zadawanych nam pytań. Wszystko oczywiście zależy od każdego z pacjentów indywidualnie, od stanu skóry, grubości i gęstości owłosienia, kolorytu. Pierwsze efekty zabiegu powinny być jednak widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie, nie należy się jednak spodziewać wówczas diametralnych zmian, zazwyczaj jest to niewielka zmiana, ponieważ laser oddziaływuje jedynie na włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, a więc te, które znajdują się na wierzchu. Do uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów gładkiej, który potrzebnych jest 6-7 wizyt w naszym salonie.
Pomiędzy zabiegami ustalana jest przerwa, która zazwyczaj trwa kilka tygodni, czas jej trwania jest ustalany indywidualnie z kosmetologiem w naszym gabinecie. Warto również pamiętać, żeby w czasie przerwy golić odrastające włoski maszynką, nie depilować woskiem, pęsetą czy depilatorem lub pastą cukrową.
Czas trwania efektów zależy głównie od spełnienia zaleceń kosmetologa, stawiania się na wizytach w ustalonych terminach i kontrolowaniu, konsultowaniu efektów depilacji.

Ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba dla uzyskania efektu

Zazwyczaj jedna seria zabiegów starcza na kilka lat. Taka seria obejmuje ok. 6-7 wizyt w naszym salonie, ale oczywiście decyzje o ilości zabiegów rozpatruje już kosmetolog po obejrzeniu stanu skóry i ocenie owłosienia. Zazwyczaj po serii zabiegów wykonanej laserem diodowym Light Sheer Duet efekt gładkiej skóry utrzymuje się na okres kilku lat, czasami zdarza się, że w pewnych sytuacjach należy wykonać tzw. zabieg przypominający, zazwyczaj po 2-3, wszystko zależy od predyspozycji owłosienia, zazwyczaj odrastające włoski są już o wiele słabsze i rzadsze.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej bikini

Zabieg depilacji laserowej bikini w naszym gabinecie Proclinic we Wrocławiu wykonujemy w ok. 15- 25 minut. Wszystko zależy jednak od wyników wstępnej wizyty i zaleceń kosmetologa, w przypadku skóry wrażliwej zabieg może zostać nieco wydłużony w czasie.

Polecane wpisy
Jak-przygotować-się-do-laserowego-usuwania-owłosieniaCzy-po-depilacji-laserowej-można-się-golić