Ile kosztuje zamykanie naczynek na nogach?

Laserowe zamykanie naczynek to innowacyjna metoda, która pozwala na skuteczne zamknięcie rozszerzonego naczynka krwionośnego. Ten zabieg kosmetologiczny polega na naświetlaniu naczynka promieniem lasera. Promieniowanie laserowe sprawia, że gwałtownie rośnie temperatura w naczynku, a samo naczynko w efekcie się obkurcza i zamyka. Istotne jest to, że zmiana ta jest trwała. Laserowe zamykanie naczynek powinno być wykonane w taki sposób, aby podgrzana była krew w naczynku. Skóra powinna być podgrzana jedynie w niewielkim stopniu. To dlatego kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej kliniki, w której usuwaniem zmian naczyniowych zajmują się specjaliści.

Spis treści:

  • Laserowe usuwanie naczynek – co to?
  • Jak przebiega zabieg?
  • Wskazania do zabiegu
  • Cena zabiegu

Z wpisu dowiesz się, jak przebiega usuwanie naczynek na nogach przy pomocy lasera, jakie są wskazania do zabiegu oraz na jakie efekty można liczyć.

Laserowe usuwanie naczynek – co to?

Aby usunąć naczynka na nogach, warto skorzystać ze specjalistycznego zabiegu kosmetologicznego. Polega on na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku do takiej temperatury, która spowoduje obkurczenie się jego ścianek, a następnie zamknięcie. Leczenie popękanych naczynek laserem daje trwałe efekty. Oznacza to, że naczynko zostaje zamknięte na stałe. Aby osiągnąć optymalne efekty, poleca się powtórzyć zabiegi zamykania naczynek 3 razy w odstępie kilku miesięcy.

Jak przebiega zabieg?

Zanim ten zabieg zostanie wykonany, kosmetolog dokonuje oceny naczyń, które widać przez naskórek. Bada średnicę, liczbę oraz kolor. Co istotne, energia, która jest emitowana przez promieniowanie laserowe, jest pochłaniana przez hemoglobinę -czerwony barwnik krwi. Krew zostaje podgrzana, niszczy od środka ścianki naczynia krwionośnego. Naczynko zostaje po jakimś czasie usunięte z organizmu. To niezwykle skuteczna metoda leczenia popękanych naczynek laserem.

Laserowe zamykanie naczynek składa się z kilku etapów. Po pierwsze, specjalista oczyszcza skórę w miejscu, w którym będą wykonywane zabiegi. Zmywa się makijaż. Na oczy pacjenta zakłada się specjalne osłony, które chronią przed promieniowaniem laserowym. Lekarz przykłada do skóry pacjenta głowicę, która uwalnia wiązkę promieniowania laserowego. Daje to efekt błysku. W ten sposób zostają usunięte pajączki. Rezultat jest na całe życie, dlatego jest tak popularny.

Wskazania do zabiegu

Leczenie popękanych naczynek laserem jest potrzebne wtedy, gdy w skórze właściwej pojawiają się wyraźne rozszerzone naczynka krwionośne, które możemy dostrzec przez naskórek. Jeśli są one trwałe i nie znikają, jak np. rumieńce, również warto skorzystać z tego zabiegu medycyny estetycznej. Dzieje się tak dlatego, że skóra jest nieustająco poddawana promieniowaniu UV, jest także narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Często problem występuje również wtedy, gdy osoba przyjmuje sterydy. Usuwanie popękanych naczynek laserem jest idealnym rozwiązaniem. Zaczerwienienie i rumień znikną, a my pozbędziemy się kompleksów.

Usuwanie popękanych naczynek laserem to także dobry sposób wtedy, gdy naczynka łączą się, tworząc struktury dużych rozmiarów. Nie wygląda to niestety estetycznie. Decydując się na usuwanie popękanych naczynek laserem, należy pamiętać o przeciwwskazaniach. O szczegółach opowie specjalista podczas konsultacji – to właśnie on udzieli niezbędnych informacji do zabiegu.

Cena zabiegu

Cena za usunięcie pojedynczego naczynka to już 199 złotych. Warto przyjść na konsultację do naszej kliniki. Cena jest niezwykle atrakcyjna, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż jest to usunięcie naczynek na całe życie.

Polecane wpisy
fotoodmładzanie-laserowe-czy-wartoterapia-dwutlenkiem-węgla-efekty