Idealny brzuch na lato – lipoliza iniekcyjna brzucha

W sezonie letnim szczególnie dostrzegamy zbędne kilogramy nagromadzone w ciągu roku. Aby czuć się bardziej pewnie w lżejszych ubraniach czy w czasie urlopu, można skutecznie pozbyć się dodatkowych centymetrów za pomocą lipolizy iniekcyjnej. To bezpieczny i bezwysiłkowy zabieg, który może zmotywować do rozpoczęcia regularnego dbania o swoją sylwetkę. Na czym polega i jakie są efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Co to jest lipoliza iniekcyjna?
  • Jakie są skutki lipolizy iniekcyjnej brzucha?

Z wpisu dowiesz się, co to jest lipoliza iniekcyjna brzucha oraz jakie są jej skutki.

 

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza, to zabieg polegający na wprowadzeniu za pomocą igły, substancji likwidującej komórki tłuszczowe. To nowoczesna metoda bezoperacyjna, która pomaga pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Pod wpływem wprowadzonej substancji komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu, następnie zostają wydalone z organizmu z pomocą procesu przemiany materii. Jest to idealna alternatywa dla bolesnych zabiegów odsysania tłuszczu. Zabieg jest polecany dla osób z lekką nadwagą, które pragną pozbyć się miejscowych warstw tłuszczu. Zabieg najczęściej jest wykonywany na obszarach ciała tj.: brzuch, uda, pośladki, ramiona, biodra czy podbródek. Można ją także stosować w celu niwelowania cieni pod oczami. Podczas pierwszej konsultacji lekarz zbiera niezbędne informacje o stanie zdrowia pacjenta, jego ewentualnych uczuleniach i przebytych chorobach. Igły używane do zabiegów są niezwykle cienkie co powoduje, że wstrzykiwanie preparatu jest bezbolesne i komfortowe. W miejscu ukłucia pojawia się zaczerwienienie i lekkie pieczenie, uczucie to ustępuje na krótki czas po zabiegu. Typowymi rezultatami rozpadu komórek tłuszczowych jest piecznie, drobne krwiaki czy swędzenie którego możemy doświadczyć po zabiegu. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Jego czas trwania jest uzależniony od wielkości obszaru ciała, który jest poddawany zabiegowi lipolizy. Do osiągnięcia wymaganych efektów warto wykonać 2-3 zabiegi, a osoby z mniejszą tkanką tłuszczową, będą mogły zobaczyć rewelacyjny efekt już po pierwszym zabiegu. 

 

Jakie są skutki lipolizy iniekcyjnej brzucha?

Do najważniejszych efektów lipolizy należy zmniejszenie się tkanki tłuszczowej, oraz utrata centymetrów w obwodzie poddanej zabiegowi części ciała. Komórki po zabiegu cechują się wydajniejszym metabolizmem oraz mikrokrążeniem co pomaga szybciej oczyścić organizm. Skóra po zabiegu jest zregenerowana i pobudzona do odbudowy komórek. Jest także wyraźnie odżywiona i jędrna. Zabieg także stymuluje skórę do szybszego wytwarzania kolagenu i elastyny. Proces niszczenia komórek tłuszczowych trwa około 3 tygodni i po upływie tego czasu można zauważyć wszystkie pozytywne efekty. Lipoliza iniekcyjna nie sprawdzi się u osób z dużą nadwagą.

Polecane wpisy
Czego nie robić po mezoterapii igłowej?Jakich zabiegów unikać latem?