Fotoodmładzanie – w jakich odstępach czasu stosować?

Fotoodmładzanie to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, przywracający młody wygląd skóry. Popularność fotoodmładzania jest spowodowana bezinwazyjnym i bezpiecznym działaniem zabiegu. Jego efekty są pożądane przez wiele kobiet, a przebieg przyjemny i bezproblematyczny. Odmłodzenie skóry za pomocą światła może być stosowane nie tylko na twarz, ale także na ramiona, szyję, czy dekolt. Dla kogo fotoodmładzanie jest przeznaczone i w jakich odstępach czasu należy je stosować aby efekty były ponadprzeciętne?

Spis treści:

 • Fotoodmładzanie – dla kogo?
 • Fotoodmładzanie – jakie są efekty?
 • W jakich odstępach czasu stosować?

Z artykułu dowiesz się dla kogo skierowany jest zabieg fotoodmładzania oraz jakich efektów po zabiegu możesz się spodziewać. Przeczytasz także w jakich odstępach czasu należy stosować fotoodmładzanie.

Fotoodmładzanie – dla kogo?

Fotoodmładzaniu można poddać właściwie każdy rodzaj skóry. To zabieg, który nie tylko przywraca młody wygląd skóry, lecz także ją rewitalizuje. Działanie polega na naświetlaniu skóry pulsującym światłem o różnej długości i częstotliwości oraz jej rozgrzewaniu. Fale pobudzają skórę do budowania nowych włókien kolagenowych w efekcie czego, odzyskuje ona jędrność i sprężystość. Emitowane fale lasera nie tylko pomagają pozbyć się zmarszczek czy przebarwień, ale także pomagają w leczeniu trądziku. Wiązki światła wnikają w głąb skóry i hamują pracę gruczołów łojowych. Efektem jest zmniejszeniu wytwarzania sebum przez skórę. Fotoodmładzanie IPL wpływa także na wygaszanie stanów zapalnych toczących się pod skórą, poprzez degradację bakterii. Jak widać zabieg fotoodmładzania ma długą listę zalet.

Wskazania do zabiegu fotoodmładzania to:

 • obniżenie gęstości kolagenu w skórze
 • zmiany naczyniowe
 • trądzik różowaty
 • rozszerzone pory
 • rumień
 • przebarwienia posłoneczne
 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • pierwsze oznaki starzenia

Fotoodmładzanie – jakie są efekty?

Mówi się, że zabieg fotoodmładzania jest pewniejszym sposobem na poprawę stanu skóry niż wszelkie peelingi chemiczne. Opinia ta bierze się z faktu, że zabieg fotoodmładzania nie niszczy wierzchniej warstwy skóry, której zachowanie jest istotne, gdyż stanowi ona także warstwę ochronną naszej skóry. Po zabiegu można zaobserwować poprawę wyglądu skóry, zmniejszenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu, a także poprawę gęstości skóry. Jest ona także dotleniona i ukrwiona, poprawia się jej poziom nawilżenia – skóra łatwiej pochłania wilgoć. Po zabiegu pory są zmniejszone, a plamy posłoneczne całkowicie usunięte. Co istotne, emitowane światło nie tylko redukuje istniejące na skórze zmiany trądzikowe, ale pomaga zapobiegać powstawaniu nowych zmian.

W jakich odstępach czasu stosować?

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, sporo zależy od celów jakie pacjent powziął przed rozpoczęciem leczenia. Uwarunkowane jest to również od dopasowanych indywidualnie do pacjenta, parametrów fali elektromagnetycznej. Szacunkowo najlepsze efekty można osiągnąć po poddaniu się około 5-6 naświetlaniom, na przestrzeni czterech do sześciu tygodni. Pierwsze efekty zobaczymy już po 1-2 zabiegach.

Polecane wpisy
Laserowe usuwanie blizn – jak powstają? Jak się ich pozbyć? Jak długo się goją?Czy zabiegi laserowe można wykonywać w okresie letnim? – część I