Fotoodmładzanie skóry – dla kogo fotoodmładzanie?

Przez cały rok wystawiamy skórę na działanie różnych warunków atmosferycznych – szczególnie latem ! Eksponujemy ją na słońce w nadmiernej ilości. Nadmierne opalanie pozostawia wiele śladów na powierzchni skóry, ale także w jej głębi. Takie zmiany bardzo trudno jest zamaskować preparatami kosmetycznymi.

Młody wygląd skóry na lata – fotoodmładzanie

Jak sprawić, żeby nasza skóra zachowała młody i zdrowy wygląd na długi czas? Każdej osobie, która chciałaby widocznie odświeżyć jej wygląd – zredukować przebarwienia i wyrównać koloryt skóry rekomendujemy zabiegi fotoodmładzania medycznym laserem Fotona. Terapia laserowa pozwala wygładzić strukturę skóry, usunąć zmiany pigmentacyjne oraz naczyniowe.

Fotoodmładzanie jest to nieinwazyjny zabieg regeneracji skóry przy użyciu światła lasera. Ta bezpieczna metoda odnowy skóry wpływa na redukcję jednej z głównych przyczyn starzenia się naszej skóry – mianowicie usuwa objawy związane ze szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Fotoodmładzanie wpływa na napięcie skory poprzez stymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny w skórze właściwej, a także wygładza i wyrównuje koloryt skorzy.

Jaka jest skuteczność zabiegów fotoodmładzania?

Zabieg przeznaczony jest osobom w każdym wieku, a szczególnie tym, u których widoczne są pierwsze płytkie zmarszczki, przebarwienia oraz lekki rumień. Terapia skuteczna jest u pacjentów o różnych typach skóry, choć im skóra jest jaśniejsza tym większa i szybsza skuteczność zabiegu, ponieważ występuje wtedy kontrast pomiędzy zmianami a kolorem skóry. Znaczna poprawa struktury widoczna jest już po pierwszym zabiegu, natomiast warto wybrać opcje serii min.3 zabiegów, dla uzyskania pełnych efektów oraz utrwalenia ich. Każdy zabieg wykonywany jest w odstępach 2-4 tygodni i nie powoduje on wyłączenie z życia codziennego. Procedura jest dla większości pacjentów bezbolesna, natomiast na skórze odczuwalne jest lekkie podrażnienie oraz uczucie ciepła – porównywalne do uczucia po opalaniu.

Co po zabiegu fotoodmładzania?

Przed i po zabiegu pacjent powinien wstrzymać się z ekspozycją na słońce, korzystaniem z solarium oraz ze stosowaniem preparatów samoopalających. Skóra opalona pochłania więcej światła lasera, co zmniejsza skuteczność i efektywność oraz wzmożone są dolegliwości podczas zabiegu. Bardzo ważnym elementem terapii jest zabezpieczenie skóry kremem z filtrem co najmniej 30 SPF.

Bezwzględne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu fotoodmładzania:

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),opryszczka,
 • choroby nowotworowe skóry,
 • zaburzenia gojenia się skóry, tworzenie się bliznowców,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • terapie doustne retinoidami oraz izotretinoiną lub steroidami,
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, antydepresyjne),
 • skóra ze świeżą opalenizną,
 • choroby na tle nerwowym (m.in. epilepsja),
 • ciąża i okres laktacji,
 • antykoagulanty.

 

Kluczem do pięknego wyglądu skory  jest dziś fotoodmładzanie, które cieszy się dobrymi opiniami zarówno pacjentek, jak i ekspertów.

Polecane wpisy
likwidowanie-cellulitu-na-udachosocze-bogatopłytkowe-zabiegi-odmładzające