Endermologia – jak się przygotować?

Zabieg endermologii cieszy się rosnącym zainteresowaniem. To zabieg kosmetyczny, dzięki któremu można skutecznie pozbyć się cellulitu. Ale to nie wszystko! Endermologia widocznie poprawia także wygląd i napięcie skóry, pozwala na wyszczuplenie wybranych partii ciała. Zabieg poleca się osobom, które żyją aktywnie, jednak ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Do endermologii należy się jednak odpowiednio przygotować, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami. Kluczowe jest dodatkowo przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

Spis treści:

  • Czy warto zdecydować się na endermologię?
  • Jak przygotować się do zabiegu endermologii?
  • Zalecenia po endermologii

Z wpisu dowiesz się, jak się przygotować do endermologii, na jakie efekty można liczyć oraz jakie są zalecenia pozabiegowe.

Czy warto zdecydować się na endermologię?

Endermologia jest masażem podciśnieniowym, który wykonuje się z wykorzystaniem nowoczesnych, bezpiecznych urządzeń. Celem endermologii jest poprawa jakości oraz wyglądu skóry, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, wyraźna redukcja cellulitu. Endermologia może się również pochwalić zastosowaniem terapeutycznym. Dzięki temu zabiegowi kosmetycznemu można m.in. usprawnić pracę mięśni i ścięgien, zredukować obrzęki, pozbyć się rozmaitych dolegliwości bólowych. Należy podkreślić, że endermologia to zabieg bezpieczny i bezinwazyjny. Stosowany do zabiegu sprzęt jest odpowiednio przetestowany. Podciśnieniowy masaż skutecznie wspomaga metabolizm tkanki tłuszczowej, a dodatkowo pobudza włókna kolagenowe do samodzielnej regeneracji. W efekcie skóra wygląda lepiej i zdrowiej. Pacjenci korzystający z zabiegów endermologii zgodnie podkreślają, że skóra jest gładsza, młodsza, bardziej napięta. Tkanka tłuszczowa jest zredukowana.

Jak przygotować się do zabiegu endermologii?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Ważne jest jednak posiadanie zdrowej, nieuszkodzonej skóry w miejscach, które chcemy poddać zabiegowi. Warto dodatkowo zadbać o to, aby na zabieg endermologii zgłaszać się, będąc całkowicie zdrowym. W przypadku kataru, infekcji, podwyższonej temperatury ciała, konieczne jest przełożenie zabiegu na bardziej dogodny termin. Masaż stymuluje wszystkie procesy zachodzące w organizmie – również te chorobowe. To dlatego dobry stan zdrowia wpływa na komfort podczas endermologii.

Zalecenia po endermologii

Chcąc zagwarantować sobie jak najlepsze i najbardziej trwałe rezultaty, ważne jest odpowiednie postępowanie po zabiegu endermologii. Endermologię łączy się ze zmianą stylu życia – sam zabieg jest jedynie wsparciem w dążeniu do wymarzonej sylwetki i formy. Należy dbać o zdrową, zbilansowaną dietę oraz codzienną aktywność fizyczną. Po zabiegu zaleca się również picie ok. 2 litrów wody dziennie, zdrowe odżywianie, wykonywanie delikatnych ćwiczeń fizycznych. Aby osiągnąć pożądane efekty, niezbędne jest przeprowadzenie określonej liczby zabiegów. Ich częstotliwość powinna zostać ustalona przez kosmetologa podczas konsultacji.

Polecane wpisy
Co po depilacji laserowej?Endermologia – jak się przygotować?