Endermologia – gdzie najtaniej i najlepiej wykonać zabieg?

Urządzenie do endermologii doskonale nadaje się do masażu praktycznie każdej partii ciała. Stąd wysoka popularność zabiegu. Możliwa jest endermologia twarzy (endermolifting), pośladków, ud, brzucha. Efektem tego zabiegu jest młodsza, bardziej jędrna skóra, redukcja cellulitu, zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Gdzie najtaniej i najlepiej wykonać zabieg endermologii?

Spis treści:

  • Co to jest endermologia?
  • Endermologia – jak wygląda zabieg?
  • Efekty zabiegu endermologii
  • Endermologia – gdzie najtaniej?

Z wpisu dowiesz się, czym jest zabieg endermologii, jak przebiega, na jakie efekty można liczyć oraz gdzie wykonywać endermologię.

Co to jest endermologia?

Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy, który wykonuje się specjalistycznym urządzeniem. Sprzęt ten oddziałuje na skórę oraz tkankę łączną. Zabieg jest wykonywany, gdy pacjent ma założony specjalny izolacyjny strój (endermowear). Kostium do endermologii to konieczność, aby zabieg był przeprowadzony bezpiecznie i sprawnie. Kombinezon jest wykonany ze specjalnych materiałów. Dzięki temu chroni skórę pacjenta przed podszczypywaniem, mikrourazami mechanicznymi, zaciągnięciem włosków. Gwarantuje również higienę i ułatwia przesuwanie głowicy urządzenia. Dodatkowym atutem jest fakt, że strój do masażu zachowuje intymność. Pod materiał pacjent zakłada jedynie bieliznę jednorazową. Masaż wykonuje się głowicą, która zasysa kombinezon wraz ze skórą, wykorzystując podciśnienie. Moc dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta.

Endermologia – jak wygląda zabieg?

W przypadku endermologii twarzy, zabieg zbytnio nie różni się od masażu innych partii ciała. Wielkość głowicy jest dostosowana do wybranej okolicy ciała. Im większa powierzchnia poddawana zabiegowi, tym większa głowica. Głowica jest sterowana komputerowo i składa się z dwóch ruchomych rolek oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia komora wciąga fałd skóry między rolki, wałkując i ugniatając głębokie oraz powierzchniowe tkanki skóry.

Efekty zabiegu endermologii

Efekty endermologii można zauważyć już po pierwszej sesji. Dla osiągnięcia trwałych i pożądanych rezultatów, zaleca się wykonać 10-12 zabiegów. Masaż endermologiczny wpływa na przyspieszenie tempa pracy układu limfatycznego, przemianę materii, a także procesów usuwania toksyn z organizmu. Endermologia skutecznie stymuluje organizm do odnowy biologicznej skóry. Na zabieg można się także zdecydować w terapii bólowej mięśni, kręgosłupa, ogólnego przemęczenia.

Endermologia – gdzie najtaniej?

Wybierając renomowany gabinet kosmetologiczny, nie należy kierować się ceną. Aby zabieg był skuteczny i bezpieczny, salon musi dysponować sprawdzonym, przetestowanym sprzętem. Wysoka jakość zabiegu endermologii wpływa na jego wyższą cenę. Wszystko to ma jednak późniejsze odzwierciedlenie w rezultatach. Co jakiś czas pojawiają się atrakcyjne promocje i pakiety, z których można skorzystać w niższej cenie. To dobra okazja do tego, by zdecydować się na zabieg endermologii i zadbać o swoją sylwetkę.

Polecane wpisy
Endermologia – gdzie najtaniej i najlepiej wykonać zabieg?Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?