Dlaczego depilacja laserowa nie działa?

Każdy zabieg z zakresu kosmetologii musi być odpowiednio wykonany, aby przyniósł oczekiwane rezultaty. To dlatego tak ważne jest wybranie profesjonalnego gabinetu, w którym wykonamy depilację laserową. Depilacja laserem LightSheer Duet to bardzo efektywna metoda na pozbycie się owłosienia z wybranej partii ciała. Zapewnia trwały efekt, o ile zastosujemy się do zaleceń. Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie.

 

Spis treści:

  • Czemu depilacja laserowa nie działa?
  • Nieskuteczna depilacja laserowa – przyczyny

Z wpisu dowiesz się, dlaczego depilacja laserowa nie przyniosła w konkretnym przypadku oczekiwanych rezultatów oraz jak uniknąć popełnienia błędu dotyczącego depilacji laserem w przyszłości.

Czemu depilacja laserowa nie działa?

Kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu depilacji laserowej ma odcień karnacji oraz kolor owłosienia. To właśnie one determinują, czy zabieg okaże się skuteczny. Działanie lasera Light Sheer Duet polega na wykorzystaniu wiązki lasera. Wiązka ta jest pochłaniana przez melaninę znajdującą się we włosach. Barwnik ten pochłania energię lasera, co w efekcie prowadzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa. Ze względu na możliwość identyfikacji poziomu melaniny w skórze, można indywidualnie dopasować parametry zabiegu laserowej depilacji. Jest on skuteczny i bezpieczny. Niestety, nie we wszystkich przypadkach tak będzie. Zabieg depilacji laserowej jest stuprocentowo skuteczny w przypadku ciemnych włosków. Włosy w kolorze blond, siwe czy rude mogą nie posiadać odpowiedniej ilości melaniny. Zabieg jest poprzedzony konsultacją, podczas której zostaną omówione przeciwwskazania oraz efekty, jakie będą możliwe do uzyskania.

Kolejną przyczyną, przez którą zabieg depilacji laserowej może okazać się nieskuteczny, jest opalanie się. Opalanie jest procesem, który pobudza wytwarzanie melaniny w naszym naskórku. Jeśli laser, działając na melaninę, napotka barwnik zawarty w naskórku, znaczna część energii lasera będzie pochłonięta właśnie przez barwnik skóry. Do włosów dotrze jedynie część niezbędnej wiązki. Opalona skóra zmniejsza skuteczność zabiegu oraz zwiększa możliwość wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Nieskuteczna depilacja laserowa – przyczyny

Aby osiągnąć pożądane rezultaty, należy wykonywać zabiegi w regularnych odstępach. Laser nie może usunąć trwale wszystkich włosków podczas jednego zabiegu. Optymalną liczbę zabiegów dopasuje kosmetolog. Przyczyną tego, że depilacja laserowa nie działa, jest wyrywanie włosów. Pomiędzy zabiegami depilacji laserowej zabronione są inne formy usuwania owłosienia, które wyrywają włosy z cebulką. Rezygnujemy z wosku, depilatora i pęsety na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem laserowym. Po zabiegu konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń. Samo przygotowanie rozpoczynamy już na kilka tygodni przed depilacją laserową.

Niestety, ale nie każde urządzenie do depilacji jest laserem. Niektóre salony oferują epilację laserową, którą wykonuje się z zastosowaniem IPL. To urządzenie przypomina laser, ale w rzeczywistości nim nie jest! Nie usuwa włosów na stałe, powoduje wyłącznie ich uśpienie.

Polecane wpisy
endermologia-jak-częstojak-wygląda-endermologia